Powiększ grono klientów przez dodatkowe usługi

Twój zakład fryzjerski może odnieść sukces, a klienci mogą być zadowoleni z oferowanych przez Ciebie usług. Chociaż jest to wielkie osiągnięcie, nie czas spocząć na laurach. Dla każdej firmy ważne jest ciągłe poszukiwanie sposobów na ulepszenie. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego i pozyskanie jeszcze większej liczby klientów jest rozszerzenie usług, które już oferujesz. Oto przegląd wielu ofert oraz usług i ich wpływ na biznes.

Podstawowe usługi

Od czasów szkoły kosmetycznej nauczyłeś się podstawowych usług, takich jak stylizacja włosów, strzyżenie i farbowanie włosów. Istnieje wiele innych podstawowych usług, takich jak kondycjonowanie i szamponowanie włosów, odżywianie włosów i zabiegi relaksujące włosy. Niektórzy klienci mogą wymagać dodatkowej pielęgnacji, jeśli ich włosy są nadmiernie suche lub łamliwe. Jeszcze inni mogą chcieć splotów lub przedłużania. Dostarczając te podstawowe usługi, jesteś atrakcyjny jako fryzjer ale pamiętaj że nie ma rzeczy, której nie można ulepszyć. Także jeśli chodzi o biznes.

Usługi dodatkowe

Obecnie wiele nowoczesnych i modnych salonów stosuje zabiegi spa, w których klienci mogą się zrelaksować i zapomnieć o troskach, pomagają to osiągnąć poprzez masaż, aromaterapię i owijanie ciała. Ponadto oferują maseczki i peelingi. Wiele z nich oferuje aplikacje kosmetyczne, a także pedicure i manicure, aby zapewnić klientom całkowite piękno ciała.

Jedną z usług dodatkowych które stosują salony aby zachęcić klientów do odwiedzania jest woskowanie. Woskowanie wykracza daleko poza pozbycie się niechcianego owłosienia na twarzy. Istnieją różne rodzaje woskowania. Jednym z nich jest woskowanie na ciepło. Za pomocą tej metody wosk ogrzany do pożądanej temperatury nakłada się na obszar, w którym pożądane jest usuwanie włosów w kierunku ich wzrostu. Na wosk nakładany jest pasek papieru lub lnu, który przez jedno pociągnięcie wosku z włosami usuwa niechciane kłaczki.

Gorący wosk różni się tym, że wosk nakłada się w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Następnie wosk pozostawia się do ostygnięcia i szybko usuwa się z tego obszaru, zabierając ze sobą niepożądane włosy.

Zarówno w przypadku ciepłych, jak i gorących wosków proces powtarza się co cztery do sześciu tygodni, aby utrzymać idealny wygląd obszaru. Oprócz korzyści z woskowania wykonywanie tej usługi przy stosunkowo niskim koszcie ogólnym zapewnia regularne przychody.
Uczenie się nowych technik

Poznanie nowych sposobów dodawania walorów do usług salonu to jedna z zalet ciągłej edukacji na kursach i szkoleniach czy samemu na platformach online. Po ukończeniu szkoły kosmetologii ważne jest, aby dowiedzieć się o nowych sposobach świadczenia korzystnych usług dla klientów.
Nawet jeśli jesteś zabiegana kursy online, ułatwiają zdobycie wiedzy gdy masz napięty harmonogram. Wystarczy parę kliknięć, zalogowanie i możesz wykonywać całkiem dobrą pracę w zaciszu swojego domu. Możesz także dopytywać specjalistów z danej dziedziny jeśli masz wątpliwości w danym temacie. Pamiętaj że kto się nie rozwija i nie idzie wciąż do przodu tak naprawdę się cofa. Dlatego ważne jest żeby nigdy nie spoczywać na laurach nawet jeśli Twoja obecna oferta satysfakcjonuje klientów dobrze jest mieć zaplecze, które sprawi że wyróżnisz się spośród konkurencji – ona nigdy nie śpi.