Normalne funkcjonowanie służby zdrowia.

Świetne podejście do pacjenta.

W dzisiejszych czasach w dobie technologii już zupełnie inaczej trwa leczenie i prowadzenie danych dla pacjentów. Wystarczy gołym okiem zobaczyć, że przy lekarzach na biurkach są laptopy, komputery, i książki, z których czerpią wiedzę. W dobie koronawirus należy unikać szpitali, przychodni i innych punktów NFZ. Jeśli mamy bardzo błahy problem lub problem, który można wyleczyć w domu to należy z tego skorzystać. Z błahego problemu możemy zrobić jeszcze większy udając się za pomocą lekarską. Ważne również, aby dzieci nie zostały narażone na zakażenie innymi wirusami.
Jeśli już jest taka ważna potrzeba, warto najpierw sięgnąć po numer telefonu do przychodni, rodzinnego lekarza i tam skonsultować problem. Wystawienie recepty również nie musi być problemem, do tego również może posłużyć telefon. I automatycznie recepta zostanie skierowana do apteki, gdzie można wybrać jedno lekarstwo, albo lekarstwa. Starsi ludzie najbardziej maja problem, gdzie już nie mogą długo stać, a stanie w kolejce to dla ich duży ciężar.

Święta w szpitalu.

Czas świąteczny to dla niektórych ludzi czas spędzony w szpitalu. I tego dotyka wielu ludzi. Leczenie, choroby, które akurat się pojawiły powoduje, że czasami i wigilia bożego narodzenia, albo Wielkanoc to czas spędzony na kuracji. Ten czas jest trudny, i każdy może tego doświadczyć, nie zawsze wszystko jest piękne i kolorowe. Cukrzyca, rak, ciężka grypa oraz różnego rodzaju operacje mogą zmienić bieg wydarzeń, zmienić tok myślenia. Jedynie pozostają odwiedziny, jeśli kogoś mamy z bliskich w pobliżu. zazwyczaj na pierwszej linii ognia staje lekarz , który musi wszystko wyjaśnić, przedstawić, jak sprawa wygląda. Czasami stracony pacjent, to ciężka sytuacja również dla lekarza.

Polska pod względem składek na ubezpieczenia zdrowotne.

Obecnie składki a ubezpieczenie zdrowotne nadal są najniższe. Pomimo, że wchodzą kolosalne podatki na firmy, które czasami nie mogą się wygrzebać z podatków. politycy i tak obarczają osoby fizyczne i prywatne wysokimi daniami. Nie kierują jednak tych dani na wspieranie służby zdrowia. Od wielu lat jest problem, że w innych krajach UE jest wyższy procent opłat na służbę zdrowia, a w Polsce to jest niemożliwe. Choć służba zdrowia powinna być postawiona na pierwszym miejscu pod względem podstawowych potrzeb, jako organ państwowy. Niestety czasami jesteśmy świadkami różnych sytuacji, gdzie lekarze sami płaca jakąś część na wspieranie szpitali.
Czesi wprowadzili delikatne rozwiązanie, gdzie można było nawet te 4, 50 zł zapłacić idąc do lekarza okulisty, czy innego specjalisty. I pacjent nawet tego nie odczuwa po portfelu, a i nie jest to jakiś problem, gdzie nie można tego przejść.
Na zakończenie wypada stwierdzić, że służba zdrowia to podstawa, aby państwo mogło normalnie funkcjonować. Wile rozwiązań oraz podniesienie stawki pomogło by w lepszym zorganizowaniu się służby zdrowia.