Po prostu naklej!

Wiele osób dekorując pokój dziecka zastanawia się jakie materiały kolory i wzory wykorzystać aby uprzyjemnić wnętrze i by wykończenia były miłe dla oka. Bardzo popularnym trendem są ściany z naklejkami. Pozwalają tworzyć wiele współczesnych motywów i tym samym dają wiele różnych opcji kolorystycznych, aby idealnie dopasować się pokoju. Dla dziecka ważne jest w jakim otoczeniu spędza najwięcej czasu i czy jest to przyjemy kąt w domu.

Ponieważ wiele z wzorów naklejek jest mniejszych i mniej skomplikowanych niż duże projekty na całe ściany zalecamy zastosowanie innej metody naklejania naklejek ściennych w mniejszym kształcie. Ponadto większość tych wzorów składa się z prostych kształtów, dlatego zwykle nie nakłada się zwykłej folii do aplikacji, aby je nakleić. Wystarczy kilka prostych kroków.

Przygotuj swoją ścianę

Podobnie jak w przypadku wszystkich naklejek ściennych, powinny one być nakładane na gładkie, czyste i suche powierzchnie. Ściany pomalowane zwykłą matową emulsją działają najlepiej, ale okna, lustra, meble i drzwi również będą dobrze działać – dziecko na pewno będzie zadowolone! W przypadku świeżo pomalowanych ścian należy odczekać 3 tygodnie przed przyklejeniem naklejek i unikać naklejania bezpośrednio nad kaloryfery.

Aby przygotować ścianę, po prostu wyczyść ją niestrzępiącą się szmatką, aby upewnić się, że nic nie mogłoby wpłynąć na przyczepność do ściany.

Usuń z arkusza podkładowego i naklej

Aby rozpocząć nakładanie naklejek ściennych, po prostu oderwij je od podkładu. Uważaj, aby nie zagiąć swoich naklejek, które mogą mieć wpływ na ich wygląd na ścianie. Aby to zapewnić, ostrożnie unieś jeden róg grafiki i powoli oderwij od papieru podkładowego.

Zalecamy zachowanie podkładu podczas aplikacji na wypadek, gdyby trzeba było ponownie umieścić naklejki na arkuszu (dobrze jest umieścić je ponownie na arkuszu i w razie potrzeby ponownie nałożyć).

Nałóż naklejkę na ścianę

Przed nałożeniem naklejek zalecamy zastanowić się, jak zamierzasz ułożyć naklejki ścienne. Możesz zainspirować się katalogami, wnętrzami czy aranżacjami w sieci.

Po wybraniu najlepszej pozycji, po prostu umieść naklejkę ścienną na ścianie w żądanym miejscu. Po umieszczeniu możesz użyć dłoni lub plastikowej karty, aby mocno docisnąć naklejkę ścienną i zabezpieczyć ją na miejscu.
W przypadku większych naklejek może okazać się, że najłatwiej jest najpierw przykleić lewą stronę naklejki, a następnie wygładzić ją po prawej stronie, dociskając dłonią, aby zapobiec powstawaniu pęcherzyków powietrza.

Zazwyczaj wszystkie naklejki ścienne można łatwo usunąć z matowo pomalowanej ściany (przy założeniu, że leżący pod spodem lakier jest w dobrym stanie). Wtedy po prostu odklej je powoli i ostrożnie. Jeśli usunięcie okaże się trudne, pomocne może być użycie suszarki do włosów, aby najpierw delikatnie rozgrzać naklejkę. Pozwala to na zmiękczenie kleju, co ułatwia usuwanie.

I to wszystko! Kilka prostych kroków, które należy wykonać, aby odmienić powierzchnie ścienne, ułożyć wymyślony kształt i od razu przekształcić sypialnię, pokój zabaw lub pokój dla dzieci.