Nietypowe pomysły na prezent

Powszechnie zakorzenione jest w naszej europejskiej kulturze, aby przy najmniejszej nawet okazji (począwszy od imienin, poprzez urodziny, narodziny dziecka, awans w pracy lub nastanie okolicznościowych, wyznaczanych kalendarzem, świąt i to nie tylko tych religijnych) wzajemnie wręczać sobie prezenty. Jeżeli jednak zastanowimy się nad tym zagadnieniem, dostrzeżemy, że wśród często dominują w tym zakresie prezenty powtarzalne, szablonowe, żeby wręcz nie powiedzieć, sztampowe. Tym bardziej zatem ciekawe, godne polecenia i uznania są takie prezenty, które w pewnym zakresie wyłamują się z powszechnie przyjętych norm i potrafią autentycznie zaciekawić faktem swojej niebanalności. W ramach niniejszego artykułu postaramy się przybliżyć i omówić trzy rodzaje tego typu prezentów. Nie pozostaje zatem nic innego jak tylko zaprosić wszystkich Państwa do owocnej lektury przygotowanego artykułu!

Godnym polecenia rozwiązaniem są także prezenty, które łączą w sobie dwie pozornie różne funkcje, jak na przykład mapy ścienne, które charakteryzują się nie tylko tym, że są przedmiotem typowo ozdobnym, designerskim, jak również niosą ze sobą wyraźną funkcję edukacyjną. Jeżeli zamontujemy ją w pokoju dziecięcym, możemy przy okazji rozbudzać ich ciekawość i chociażby opowiadać im różnorodne ciekawostki związane z geografią, czy historią (w zależności od tego, z jakim rodzajem mapy przyszło nam obcować).

Jeżeli chodzi o obdarowywanie się prezentami, bardzo mile widziana jest kreatywność i odstępstwo od ogólnie przyjętych i powtarzanych do znudzenia schematów. Weźmy na przykład taką ciekawostkę, jak retro stoliki pod TV. Wielu z nas potrzebuje przecież miejsca na lokalizację wideoodtwarzacza, dekodera, konsoli lub przynajmniej niewielkiej „gromadki” płyt z muzyką lub płyt DVD. A tego rodzaju stolik utrzymany w designie retro może być interesującym przedmiotem!

Ciekawym pomysłem na prezent mogą być także dywany. Dywan to już od dawna nie jest przedmiot, który „obowiązkowo” musi pokrywać całe dostępne powierzchnie domowe. Obecnie jest to raczej ciekawe, wartościowe uzupełnienie stylu i designu mieszkania lub domu. Tym bardziej warto zakupić dywan jako prezent, zwłaszcza, jeżeli jest to niewielki i nieprzesadnie drogi, ale za to bardzo interesujący kawał materiału chociażby do powieszenia na ścianie.

Jak zatem widać z powyższego, siłą rzeczy treściowego i ograniczonego pod względem długości tekstu, jest wiele nietypowym, ale nieprzeciętnie wartościowych pomysłów, które sprawdzą się, jeżeli szukamy odpowiedzi na pytanie: co warto ofiarować komuś jako prezent. Życzymy rzecz jasna odnajdywania innych, wartościowych propozycji, jako że aktualny rynek jest nimi dosłownie, nie boimy się w żadnej mierze użyć tego słowa, przesycony!

Kategoria – rodzina, rozrywka