Kartony ozdobne jako opakowania prezentowe

Wręczanie prezentów to tradycyjny sposób celebrowania niektórych świąt, ważnych wydarzeń lub rocznic. Kupuje się je m.in. z okazji imienin, awansu, rozpoczęcia pracy na jakimś stanowisku czy zakończenia kariery zawodowej. Równie ważne co wybrany i kupiony w tym celu przedmiot okazuje się jednak użyte opakowanie. Powinno ono podkreślać wyjątkowość wyrobu, uatrakcyjniać go, a jednocześnie ułatwiać transport i chronić przed uszkodzeniem.

Jakie są korzyści z używania kartonowych opakowań prezentowych?

Istnieje wiele rodzajów opakowań, które można wykorzystać przy okazji wręczania prezentów od papierowych torebek z okolicznościowymi nadrukami po zrobione z drewna szkatułki. Wśród nich najlepszym wyborem okazują się jednak pudełka tekturowe ozdobne eko, łączące w sobie atrakcyjny z uwagi na swoją formę wygląd, przystępną cenę nierujnującą budżetu oraz niską masę własną ułatwiającą przenoszenie. Wykonane z estetycznej i podlegającej recyklingowi tektury falistej oferują także znakomitą ochronę przed uszkodzeniami i są wyposażone w specjalne rączki. Co ważne, mogą być też ozdobione na różne sposoby np. kaszerowane, czyli oklejone cienkim papierem z dekoracyjnym nadrukiem dowolnego typu czy flokowane, a zatem pokryte drobnymi włóknami z materiału syntetycznego przyklejanego do powierzchni, który sprawia, iż całość staje się elegancka, sprawdzając się m.in. przy pakowaniu perfum czy alkoholi.

Rodzaje kartonowych opakowań prezentowych

Opakowania wykonane z ekologicznej tektury falistej można zastosować w wielu przypadkach, a spora część pudełek jest przygotowana z myślą o konkretnych wyrobach. Z taką sytuacją mamy do czynienia np. gdy chodzi o alkohole, a zwłaszcza wina. Wśród dostępnego asortymentu znajdują się pudełka wyposażone w wygodną rączkę, a także specjalne torby z wyciętym okienkiem. Szeroki jest także wybór pudeł fasonowanych z klapkami, a także zaklejonymi przezroczystą folią z tworzywa sztucznego otworami o rozmaitych kształtach. W przypadku niektórych modeli można liczyć na uchwyt do przenoszenia o wysokiej wytrzymałości na obciążenia. Oferowane są także klasyczne pudełka teleskopowe w wielu wymiarach. Bogaty asortyment takich wyrobów można znaleźć w sklepie Euro Karton, sprzedającym również wypełniacze do pakowania oraz tekturę falistą.