Mała łazienka – wielkie pole do popisu

Łazienkę o małych wymiarach można wykorzystać za pomocą odpowiedniego sprzętu i niektórych sztuczek wizualnych. W ten sposób umywalka, prysznic i inne sprzęty sanitarne są zredukowane do niezbędnego i minimalnego wyrazu bez poświęcania estetyki, jakości i przede wszystkim wygody.
Półki wspornikowe lub toalety. Lustra i duże kafelki. Krany ścienne … to tylko niektóre z kluczy, aby w pełni wykorzystać małą łazienkę. Sprawdź poniższe pomysły, które pomogą zbudować małą, funkcjonalną i nowoczesną łazienkę.

Mała łazienka nie jest przestrzenią o mniej dekoracyjnych i architektonicznych możliwościach, ale może pełnić funkcję dużej łazienki i może być używana na co dzień. Aby to zrobić, jeśli chodzi o zaprojektowanie idealnej łazienki, zaleca się zaplanowanie każdego elementu. W tym sensie wszystko zależy od konkretnej przestrzeni dostępnej dla Twojej łazienki i jej konfiguracji. Istnieje jednak szereg zaleceń, które mogą pomóc w integracji sprzętu.

Kluczowy element – umywalka i toaleta

Aby zyskać więcej miejsca, zaleca się umieszczenie umywalki w rogu i przed toaletą, ponieważ po umieszczeniu przed prysznicem będziesz miał mniej miejsca na poruszanie się podczas wychodzenia. Z drugiej strony zlew o mniejszych wymiarach może doskonale spełniać tę funkcję. W tym sensie zalecane minimum ma szerokość 40 cm. Kolejna rekomendacja? Kran, jeśli to możliwe, lepiej osadzony w ścianie.

Umieszczenie wspornika zarówno mebli, jak i sprzętu, jest bardzo przydatne, aby osiągnąć pożądane poczucie przestronności i łatwości czyszczenia. W tym sensie sanitarne instalacje zawieszone, kompaktowe i z ukrytą spłuczką mogą być jedną z alternatyw dla Twojej małej łazienki, w której odrastanie w ścianie w celu osadzenia mechanizmów pozostaje na połowie wysokości, pozostawiając półkę roboczą na szczycie toalety. Kompaktowe toalety mają zwykle głębokość około 48 cm (6 cm mniej w porównaniu do standardowych wymiarów) i dla większego komfortu zaleca się pozostawienie około 80 × 110 cm wolnej przestrzeni wokół toalety.

Detale

Szczegóły mogą pomóc Ci dopracować i podkreślić końcowy wynik. W ten sposób twoje pomieszczenie wyda Ci się funkcjonalne, większe optycznie i bardziej przyjazne. Ważnym elementem jest blat, który można dodać, jeśli jego obecność jest minimalna. Chcesz iść dalej? Wypróbuj wspornik. Jeśli chodzi o półki, to ciekawe wsparcie, jeśli chodzi o wykorzystanie przestrzeni pionowej, twojego najlepszego sojusznika w małej przestrzeni. Małe półki nad zlewem lub toaletą spełnią tę funkcję, nie tracąc miejsca. Jako elementy w ozdobnej ramce niektóre elementy pomogą stworzyć wizualny efekt amplitudy, czym one są? Płytki XXL i duże lustra.

Mamy nadzieję, że zalecenia te są przydatne, jeśli chodzi o pomoc w projektowaniu łazienki w małych wymiarach bez utraty komfortu, szerokości wizualnej i estetyki. Jeśli masz już wszystko czego potrzeba, łącznie z wizją jak urządzisz całą swoją łazienkę, to śmiało chwyć za telefon, bo teraz przyda Ci się przede wszystkim hydraulik.