Jak zapakować wszystkie niezbędne ubrania i buty? Przekonaj się!

Dlaczego pakowanie zawsze wydaje się najbardziej uciążliwym obowiązkiem przed wyjazdem? Oczywiście, może to być nużące zadanie, ale wiele stresu związanego z pakowaniem wynika prawdopodobnie z obawy, że tak naprawdę nie będziesz wiedział, czego będziesz potrzebować, gdy dotrzesz do celu. (Co, jeśli cały czas będzie padać? Co, jeśli bagaż się zgubi?) Wywieramy na siebie dużą presję, w cudowny sposób pakuj tylko dokładnie to, czego możesz potrzebować – nie więcej, nie mniej – i utrzymuj w ten sposób rzeczy. Oto kilka pomocnych technik pakowania, które pozwolą zmniejszyć obciążenie związane z efektywnym zapełnianiem, czy to walizka duża, mała czy średnia i utrzymaniem ubrania w doskonałej formie podczas podróży.

Pomyśl i zaplanuj a potem zmieniaj, dokładaj

Zbierz wszystkie ubrania, których spodziewasz się potrzebować tam gdzie wyjeżdżasz, a następnie odłóż połowę. Wybierz ubrania z tej samej rodziny kolorów, pakując więcej bluzek niż spodni. Na pięciodniową wycieczkę prawdopodobnie potrzebujesz pięciu koszul, dwóch par spodni lub jeansów i jednej spódnicy. Na taką podróż walizki duże lub raczej zbyt duże źle się sprawdzają. Przeciętna 22-calowa torba podręczna mieści w przybliżeniu dwie pary dżinsów, trzy swetry, dwie sukienki i pięć koszul.
Jeśli możesz, wybierz dzianiny, wełny i bawełny, ponieważ tkaniny te są odporne na zmięcia i są wszechstronne (niektóre ubrania mogą spełniać podwójną funkcję, jak spodnie do jogi, które świecą jak piżama).

Rozmieszczaj ubrania starannie

Najpierw umieść bardziej miękkie, zrolowane przedmioty na dole walizki. Dalej dodaj złożone ubrania: środkową warstwę zacznij od najdłuższych przedmiotów, takich jak spódnice i ładne spodnie. Ułóż ubranie jedno na drugim, naprzemiennie talia z obszyciem. Połóż je na długości walizki, drapując resztki materiału na drugim końcu. (Oszczędza to miejsce, ponieważ grube pasy nie będą układane jeden na drugim.) Owiń drapujące końce stosu na środku. Następnie połóż kołnierze krótszych ubrań, takich jak koszule, na zawiasie, z końcami nad uchwytami. Złóż kołnierze i końce jeden raz i złóż ramiona.
Ze względu na śliską powierzchnię worka do prania, złożone ubrania nie pozostają w jednym miejscu na tyle długo, aby zagniecenia się założyły. Łatwa rada? Umieść torbę między każdą warstwą odzieży. Aby łatwo przejść do określonej warstwy, po prostu pociągnij końce torby z obu stron.

Jak pakować buty

Wiele osób przeraża pakowanie butów ponieważ sądzą że gdyby chcieli zmieścić wszystkie których potrzebują musieliby wyposażyć się w walizki xxl. Wystarczy postępować zgodnie z „ZASADĄ 3”.

Rozważ jeden zwykły sandał lub mokasyny, trampki i wieczorowe buty za swoją świętą trójcę. Ze względu na ich kształty i obcasy buty zajmują najwięcej miejsca. Ubierz na czas podroży najcięższą parę i spakuj pozostałe dwie.
W zależności od tego, jak czyste są twoje buty, wypchaj je innymi przedmiotami, takimi jak skarpetki, okulary przeciwsłoneczne i ładowarki elektroniczne. Pozwoli to zaoszczędzić ci trochę miejsca tu i tam.
Umieść buty w torebkach wielokrotnego użytku. Następnie ustaw je wzdłuż boków torby. Zapobiegnie to dostaniu się brudu i zarazków z butów na zapakowane czyste ubrania.