Żaluzje i rolety do każdego pomieszczenia

Zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne, dobrze dobrane do okna żaluzje i rolety mogą mieć transformujący wpływ na każde pomieszczenie. Z tego powodu są częstą opcja wybieraną przez dekoratorów lub osoby chcące zrobić lekki remont i odświeżyć wygląd.

Przewodnik po modelach

Rolety rzymskie, rolowane i szwedzkie to popularny, wszechstronny wybór do każdego pomieszczenia. Rzymskie żaluzje są stylowe, ale jeśli są w ciągłym użyciu, ich sznury będą wymagać wymiany w miarę upływu czasu, ponieważ mają tendencję do strzępienia się lub pękania.
Są one bardzo praktyczne w kuchniach i łazienkach, ponieważ ich powłoka ochronna sprawia, że ​​nadają się do wilgotnych środowisk.
Szwedzkie żaluzje wyglądają na lekkie i są łatwe do zrobienia, ale mogą stać się kłopotliwe przy częstym zasłanianiu i odsłanianiu.
Alternatywnie, bardziej użyteczne style, takie weneckie, są mniej dekoracyjne, ale umożliwiają lepszą kontrolę ilości światła filtrowanego do pomieszczenia.
Dom z pokojami, które pełnią różne funkcje, najlepiej wyposażyć w takie modele które zapewniają elastyczny opatrunek okienny, odpowiedni do dnia i nocy.
Te z zaciemniającą podszewką (dostępne na zamówienie) są idealne do sypialni, zwłaszcza gdy całkowicie zakrywają ramę i / lub są połączone z zasłonami. Jednolite żaluzje, w tym samym stylu i tej samej tkaninie, nadadzą pomieszczeniu z wieloma oknami czysty i spójny wygląd.
W pokojach małych dzieci zawsze zakładaj rolety bezprzewodowe lub wyposażone w mechanizm sprężynowy, postępując zgodnie z dostarczoną instrukcją.

Materiał i przepuszczanie światła

Rolety są dostępne w różnych materiałach, które mogą różnić się przydatnością w zależności od przestrzeni. W obszarach narażonych na wysokie ciepło warto rozważyć zastosowanie okiennic aluminiowych, rzymskich modeli lub ślizgaczy panelowych wykonanych z tkaniny z białym lub odblaskowym podkładem. Strefy mokre (takie jak łazienki i kuchnie) to środowiska, w których należy patrzeć na modele pionowe, ze sztucznego drewna.

Jeśli masz dzieci i zwierzęta, należy wziąć pod uwagę wybór tych dekoracji, które nie mają zwisających sznurków lub szyn, które mogłyby być niebezpieczne. Jednak postęp technologiczny w branży oznacza, że ​sprzęty te stały się i wciąż stają się bezpieczniejsze i łatwiejsze w obsłudze.

Jaki stopień prywatności i kontrolę światła chcesz zapewnić dzięki swoim roletom? W przypadku sypialni sprawdzą się te z blokadą wykonane z tkaniny. Drewniane są również dobre w pełnym blokowaniu światła i „ciekawskich oczu” sąsiadów. Pokoje dzienne są jednymi z tych miejsc w domu, w których robi się najwięcej rzeczy. Możesz więc wybrać bardziej eleganckie i stylowe modele.

Czyszczenie

Niestety wszystkie te przedmioty, które dekorują nasze okna jednocześnie przyciągają kurz i to jest ich wada. Na szczęście potrzebują tylko okazjonalnego czyszczenia. Niektóre delikatne tkaniny lepiej nadają się do profesjonalnych technik czyszczenia, więc jeśli nie chcesz się martwić o zatrudnienie profesjonalisty do ich czyszczenia, wybierz taki typ, który łatwo wyczyścisz samodzielnie.