Czy płyta OSB jest droga?

Czy płyta osb jest droga? Takie pytania zazwyczaj nie mają jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ uzależnione są od bardzo wielu czynników. W ujęciu jednak ogólnym, porównując ten rodzaj materiału do innych śmiało można stwierdzić, że płyta OSB nie jest droga. Chcesz się dowiedzieć dlaczego? Szukasz odpowiedzi na tak postawione pytania? Jeśli tak, jesteś w odpowiednim miejscu.

Czy płyta OSB jest droga?

Czy płyta OSB jest droga? Jeśli porównamy ją do innych materiałów, które wykorzystuje się w budowlance ze spokojem można powiedzieć, że nie. Płyta OSB jest niezwykle trwała i może służyć jako podstawowy element wykończeniowy i budowlany. Z Płyt OSB robi się poszycia dachowe oraz podłogi. Niektórzy decydują się również na budowę schodów. Warto zaznaczyć, że takie płyty odgrywają kluczową rolę w budownictwie szkieletowym. Domy z nich zbudowane doskonale służą przez bardzo długie lata.

Jak zbudowana jest płyta OSB?

Budowa płyty OSB również wpływa na jej stosunkowo niewysoką cenę. Takie płyty najczęściej są trzywarstwowe, a każda z poszczególnych warstw składa się z wiórów połączonych pod wysokim ciśnieniem przy pomocy specjalnych klejów. Taka budowa sprawia, że materiał jest bardzo wytrzymały i trudny do zniszczenia.

Czy płyta OSB jest wodoodporna?

Płyta OSB jest tania, ale nie można powiedzieć, że jest wodoodporna w podstawowej wersji. Płytę należy zabezpieczyć przy pomocy specjalnych impregnatów. Mogą to być preparaty na bazie oleju, ale również może to być specjalna farba. Warto jednak tutaj również zaznaczyć, że tego rodzaju impregnaty nie są drogie, a na rynku z łatwością można znaleźć zaimpregnowane już płyty.

Płyta OSB – jak ją wykorzystać? Przykłady zastosowań płyt OSB w dzisiejszych czasach

Zastosowanie płyt OSB jest naprawdę szerokie i to również warto wspomnieć w kwestii niewysokiej ceny. Może to być materiał budowlany, ale również i podstawowy materiał, z których buduje się różne budowle na zewnątrz oraz w ogrodzie.

Kategoria: remonty, dom.