Na co zwrócić uwagę kupując używaną ładowarkę teleskopową?

Przeprowadzanie prac budowlanych, drzewnych czy innych związanych z przenoszeniem ciężkich ładunków wiąże się z koniecznością wykorzystania specjalistycznych maszyn. Szczególnie przydatne okazują się ładowarki teleskopowe, które są przeznaczone do transportowania materiałów o znaczącej masie i gabarytach. Na jakie parametry warto zwrócić uwagę, poszukując używanej ładowarki teleskopowej do zakupu albo wypożyczenia?

Moc i napęd ładowarki teleskopowej 

Możemy wymienić kilka podstawowych kryteriów, które mają szczególnie duże znaczenie podczas poszukiwania ładowarek teleskopowych na sprzedaż. Do najważniejszych zaliczamy oczywiście moc i napęd urządzenia. Dużą popularnością cieszą się maszyny z napędem hydrostatycznym. Zainteresowanie takimi ładowarkami wynika przede wszystkim z tego, że działają płynnie i gwarantują precyzyjne ruchy.

Doskonale się sprawdzą w przypadku prac na twardym gruncie. Jeżeli natomiast będą wykorzystywane do transportowania większych obciążeń, to zdecydowanie lepiej się sprawdzą te z napędem mechanicznym. Kolejnym kryterium jest moc. Na rynku najczęściej można spotkać ładowarki, które mają moc 80-110 KM. Takie wartości faktycznie są optymalne, jednak urządzenia o większej mocy będą świetną alternatywą dla ciągnika.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając ładowarkę teleskopową? 

Mimo tego, że moc i napęd to najważniejsze parametry, jeżeli chodzi o ładowarki teleskopowe, to warto zwrócić też uwagę na inne kwestie. Mowa tutaj o aspektach, które przekładają się na komfort prac. O ich omówienie poprosiliśmy specjalistę z autoryzowanego serwisu ładowarek w Gdańsku, który wyjaśnił:

– Poszukując odpowiedniej ładowarki teleskopowej, dobrze zwrócić uwagę na to, jaka jest odległość między fotelem i kolumną kierowniczą w przypadku konkretnego modelu. Mówiąc o fotelu, istotne jest też, aby maszyna była wyposażona w ergonomiczny produkt, który ma możliwość regulacji wysokości. Dzięki temu będą mogli z niego korzystać pracownicy różnego wzrostu.

Oprócz wspomnianych przez naszego rozmówcę kwestii na uwagę zasługuje też wyposażenie kabiny, które powinno zapewniać bezpieczną pracę oraz dobrą widoczność. Właśnie dlatego kluczowe jest odpowiednie rozmieszczenie elementów sterujących. Nie sposób nie wspomnieć też o marce oraz cenie, która w przypadku używanych ładowarek powinna być atrakcyjna.