Wiadomości
wiadomości

bramka smsteledyski | Start  | Pogoda | Wyniki Sportowe na żywo | Program tv | Kursy Walut | Wiadomośći 24h

Wiadomości

Wiadomości - Motoryzacja

Wiadomości - Dla kobiet

Wiadomości - Polityka

Wiadomości - Styl , Życie

Kultura i sztuka

Biznes , Ekonomia

Edukacja i Nauka

Wiadomości tvn24


Kraj


19. dzień strajku nauczycieli. Od soboty zawieszenie protestu

To ostatni dzień strajku nauczycieli przed jego zawieszeniem. Szef ZNP zastrzegł, że związek nie składa broni i nie przystąpi do "fasadowych negocjacji organizowanych przez rząd", czyli obrad edukacyjnego okrągłego stołu, które dziś rozpoczynają się na Stadionie Narodowym.
"Sąd nad Judaszem" w Pruchniku: potrzebna jest edukacja, nie policja

Nasyłanie policji na organizatorów eventu pod nazwą "Sąd nad Judaszem" jest bez sensu. Zamiast policji do Pruchnika powinny pojechać instytucje i ludzie, którzy wytłumaczą mieszkańcom, dlaczego ludowa zabawa rodem sprzed wojny jest dzisiaj niedopuszczalna i budzi najgorsze skojarzenia.
Sejm wybrał nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego

W nocy z czwartku na piątek Sejm wybrał nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Został nim Wojciech Sych, który zastąpił kończącą kadencję Sławomirę Wronkowską-Jaśkiewicz.
Nocne obrady Sejmu. Anna Zalewska zostaje

Debata rozpoczęta po północy poprzedziła głosowanie nad wnioskiem o odwołanie minister edukacji Anny Zalewskiej. Bronili jej klub PiS i premier Morawiecki. Niespodzianek nie było. Zalewska zostaje na stanowisku.
Taśmy Kaczyńskiego. "Koperta dla księdza" w sądzie. Austriacki biznesmen domaga się zwrotu 50 tys. zł

Gerald Birgfellner złożył do sądu wniosek o wezwanie Jarosława Kaczyńskiego do dobrowolnego zwrotu 50 tys. zł. Pieniądze, które przekazał prezesowi PiS, miały być zapłatą dla księdza z fundacji Instytut im. Lecha Kaczyńskiego.
Sejmowa noc z PiS-owską "reformą" sądownictwa

Posłowie PiS przegłosowali nocą najnowsze zmiany w sądownictwie. Ustawą stawiają upolitycznioną KRS ponad prawem i przymuszają NSA do wycofania niewygodnych pytań z europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. - Idziecie na totalne zwarcie z Unią - mówili w Sejmie posłowie opozycji.
Koniec strajku to nie kapitulacja. Kolejna bitwa we wrześniu

Najbardziej dolegliwy dla władzy nie jest protest w czasie egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasistów oraz matur. Znacznie trudniejszy czas czeka rząd PiS na początku września, gdy w szkołach dojdzie do kumulacji roczników.
Koniec strajku nie zatrzymał nowelizacji ustawy oświatowej. Nauczycieli mogą zastąpić urzędnicy

Mimo zawieszenia strajku szkolnego nowelizacja prawa oświatowego umożliwiająca klasyfikację uczniów przez dyrektorów szkół została w czwartek błyskawicznie przyjęta przez Sejm.
18. dzień strajku. Od soboty protest zawieszony

Związek Nauczycielstwa Polskiego zdecydował o zawieszeniu do września strajku szkolnego. Wśród nauczycieli panuje rozczarowanie, ale też przekonanie, że polska szkoła będzie teraz wyglądać inaczej
Macierewicz o śledztwie we własnej sprawie: Prorosyjskie lobby zostanie obnażone

Są reakcje na tekst "Wyborczej" o śledztwie w sprawie przekroczenia uprawnień przez Antoniego Macierewicza. Były szef MON cieszy się z niego na Twitterze, a prokuratura prostuje coś, czego nie napisaliśmy.
Strajk nauczycieli zawieszony. Szef ZNP dla "Wyborczej": Nie sztuką jest pięknie umierać

- Ten strajk musieliśmy kiedyś zawiesić i wybraliśmy moment najbardziej optymalny. Od poniedziałku uczniowie mogą już iść do szkoły, a rady klasyfikacyjne w wypadku maturzystów można jeszcze przeprowadzić w sobotę, w poniedziałek czy we wtorek - mówi Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Jacek Kurski musi się podzielić władzą w TVP

Mateusz Matyszkowicz, szef biura programowego telewizji publicznej, został nowym, trzecim członkiem zarządu TVP. Rada Mediów Narodowych zdecydowała tak w czwartek po południu.
Wiadomości ze świata , najnowsze informacje , informacje 24/h.

Wiadomości oraz informacje z wielu dziedzin życia aktualizowane 24h.
Codziennie nowe wiadomośći ze świata , kraju , gospodarcze oraz inne.

Kategoria wiadomości :

Wiadomości ze świata , najnowsze informacje , informacje 24/h