Wiadomości
wiadomości

bramka smsteledyski | Start  | Pogoda | Wyniki Sportowe na żywo | Program tv | Kursy Walut | Wiadomośći 24h

Wiadomości

Wiadomości - Motoryzacja

Wiadomości - Dla kobiet

Wiadomości - Polityka

Wiadomości - Styl , Życie

Kultura i sztuka

Biznes , Ekonomia

Edukacja i Nauka

Wiadomości tvn24


Kraj


Rzecznik dyscyplinarny zajmie się aferą w Ministerstwie Sprawiedliwości. A także sędzią Markiewiczem

Piotr Schab, rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych, zareagował na aferę ujawnioną przez portal Onet. Ale zajmie się też Krystianem Markiewiczem, sędzią, w którego miał być wymierzony organizowany w murach resortu hejt.
Sieć miała uzdrowić służbę zdrowia. Jak wyszło? NIK: pogrąża szpitale w długach

Ministerstwo Zdrowia zapowiadało, że sieć szpitali ułatwi pacjentom dostęp do leczenia, a szpitalom zapewni stabilne finansowanie. NIK twierdzi, że kompleksowego leczenia nie ma, a szpitale mają coraz większe długi.
Fundacja Helsińska o aferze Piebiaka: Trzeba wyjaśnić rolę Ziobry

"Działania te nie mieszczą się w jakikolwiek sposób w standardach państwa demokratycznego, swoim charakterem przypominając raczej kampanię oszczerstw prowadzoną przez aparat państwa przed 1989 r." - tak Helsińska Fundacja Praw Człowieka zareagowała na publikacje portalu Onet.pl o zorganizowanych w Ministerstwie Sprawiedliwości działaniach szkalujących sędziów.
Prokurator: To Ziobro ponosi odpowiedzialność za to, co dzieje się w jego resorcie

Niezwłocznie powinno zostać wszczęte śledztwo. Prokurator powinien przystąpić do czynności: przesłuchań i zajmowania urządzeń elektronicznych będących w dyspozycji osób posługujących się hejtem wobec sędziów - mówi prokurator Krzysztof Parchimowicz, prezes Stowarzyszenia Prokuratorów "Lex super omnia"
Łukasz Piebiak to były jastrząb Iustitii z orzeczeniem dyscyplinarnym

Gdyby nie wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak, przeprowadzenie pacyfikacji sądownictwa przez "dobrą zmianę" byłoby niemożliwe.
Wiceminister Piebiak zrezygnował

Wiceminister sprawiedliwości podał się do dymisji.
Tak TVP pomagała w dyskredytowaniu sędziów z Iustitii. Za akcją oczerniania stał wiceminister Piebiak

Piotr Gąciarek z Sądu Okręgowego w Warszawie i wiceprezes warszawskiego oddziału stowarzyszenia Iustitia był negatywnym bohaterem programu "Alarm!" w TVP 1. Temat podrzuciła telewizji hejterka, która współpracowała z wiceministrem sprawiedliwości Łukaszem Piebiakiem
"Ministerstwo Hejtu", "rząd trolli". Opozycja: Piebiak i Ziobro muszą odejść

- Nie wyobrażamy sobie, żeby minister Ziobro pełnił swoją funkcję. Tylko jego dymisja może przeciąć tę dramatyczną serię w ministerstwie - mówił na konferencji prasowej poseł PO, Robert Kropiwnicki. Lewica złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury i UODO.
Premier o sprawie Piebiaka: Trzeba zawsze wysłuchać dwóch stron

- Zażądałem wyjaśnień od ministra sprawiedliwości w tej sprawie. Na pewno trzeba zawsze wysłuchać dwóch stron. Zobaczymy, jakie będą te wyjaśnienia i w ślad za tym podejmę odpowiednie decyzje - powiedział premier Mateusz Morawiecki o sprawie wiceministra Łukasza Piebiaka.
Ratownicy mają zakaz używania drogiego sprzętu. Sytuacja zagraża bezpieczeństwu chorych

Brak lekarzy, praca po 300 godzin w miesiącu, zakaz używania drogiego sprzętu - ratownicy tworzą czarną mapę, żeby pokazać, w jak wielu miejscach sytuacja w pogotowiu i na SOR zagraża bezpieczeństwu chorych.
Na całodobowym dyżurze wpadam do McDonalda, a klienci dzwonią na 112, że nie ratujemy, tylko jemy

Zmusza się medyków do pracy na dwa lub trzy etaty jednocześnie. Dopiero wielka katastrofa obnaży, że Polska to kraj z dykty.
Ludzie od Ziobry szturmują Sąd Najwyższy. Jesienią 17 nowych sędziów

Upolityczniona Krajowa Rada Sądownictwa reaktywowała ubiegłoroczny konkurs do Sądu Najwyższego, który zawieszono po postanowieniu Trybunału Sprawiedliwości UE. Zamierza wybrać 17 nowych sędziów, których Andrzej Duda jesienią powoła do SN.
Wiadomości ze świata , najnowsze informacje , informacje 24/h.

Wiadomości oraz informacje z wielu dziedzin życia aktualizowane 24h.
Codziennie nowe wiadomośći ze świata , kraju , gospodarcze oraz inne.

Kategoria wiadomości :

Wiadomości ze świata , najnowsze informacje , informacje 24/h