Wiadomości - ziola-i-przyprawy
wiadomości

bramka smsteledyski | Start  | Pogoda | Wyniki Sportowe na żywo | Program tv | Kursy Walut | Wiadomośći 24h

Wiadomości - ziola-i-przyprawy

Wiadomości - Motoryzacja

Wiadomości - Dla kobiet

Wiadomości - Polityka

Wiadomości - Styl , Życie

Kultura i sztuka

Biznes , Ekonomia

Edukacja i Nauka

Wiadomości tvn24


Ziola i przyprawy

Estrogeny i tarczyca: dlaczego kobiety chorują częściej?

Nadmiar estrogenów to kolejny powód, dla którego Twoja tarczyca może nie działać prawidłowo. Ten artykuł postanowiłem napisać po tym, jak po publikacji wpływu kortyzolu na tarczycę otrzymałem kilkanaście maili od kobiet, które zainteresowane były wpływem leków hormonalnych na stan tarczycy. Chodziło o hormonalne terapie zastępcze (w trakcie menopauzy) a także wpływ tabletek antykoncepcyjnych na choroby […] Post Estrogeny i tarczyca: dlaczego kobiety chorują częściej? pojawił się poraz pierwszy w Dieta a choroby: wpływ jedzenia na zdrowie. Zobacz jeszcze: 5 przypadków niedoczynności tarczycy, których nie pokażą wyniki badań Stres i kortyzol, czyli jak nerwowe życie powoduje choroby tarczycy Tarczyca i układ pokarmowy – jaki mają związek?
Stres i kortyzol, czyli jak nerwowe życie powoduje choroby tarczycy

Rola stresu w procesie powstawania wielu chorób jest oczywista, choć wiele osób (chorych) ją bagatelizuje. W mailach – ale i w komentarzach (np tutaj albo tutaj) widziałem wiele przykładów osób, które są przekonane, że w powiedzeniu „w zdrowym ciele zdrowy duch” tkwi sedno sprawy. Mało tego – w zdrowiu psychicznym doszukują się w nim przyczyny […] Post Stres i kortyzol, czyli jak nerwowe życie powoduje choroby tarczycy pojawił się poraz pierwszy w Dieta a choroby: wpływ jedzenia na zdrowie. Zobacz jeszcze: Estrogeny i tarczyca: dlaczego kobiety chorują częściej? 5 przypadków niedoczynności tarczycy, których nie pokażą wyniki badań Niedoczynność tarczycy – najważniejsza rzecz, której nie wiesz!
Jak upiec kaczkę? Prosty przepis na pieczoną kaczkę!

Pieczenie kaczki może wydawać się skomplikowane, ale jak zobaczysz w moim przepise to bardzo prosta czynność, która nie angażuje jakoś bardzo istotnie a daje rewelacyjny efekt. Kaczki w polskiej tradycji kulinarnej były powszechne, niestety z jakiegoś powodu zostały z niej wyrugowane (podobnie jak gęsina czy jagnięcina) na wiele lat. Ale stan ten się zmienia, i […] Post Jak upiec kaczkę? Prosty przepis na pieczoną kaczkę! pojawił się poraz pierwszy w Dieta a choroby: wpływ jedzenia na zdrowie. Zobacz jeszcze: Kiełbasa w słoiku – domowa konserwa z galaretką
Niedoczynność tarczycy: co jeść, a czego unikać żeby szybciej wyzdrowieć?

W poprzednim artykule pokazałem jak ważną rolę w leczeniu chorób tarczycy pełni układ trawienny i dlaczego powinien być w dobrej kondycji. Ale jaki wpływ na choroby tarczycy ma jedzenie i poszczególne składniki tego co jemy? Które z codziennie zjadanych produktów sprawiają, że zamiast zyskiwać zdrowie – tracimy je? Niedoczynność tarczycy i gluten – brakujące ogniwo? […] Post Niedoczynność tarczycy: co jeść, a czego unikać żeby szybciej wyzdrowieć? pojawił się poraz pierwszy w Dieta a choroby: wpływ jedzenia na zdrowie. Zobacz jeszcze: Jod a niedoczynność tarczycy, czyli dolewanie oliwy do ognia Niedoczynność tarczycy – najważniejsza rzecz, której nie wiesz! Dlaczego hormonalne leki na tarczycę są nieskuteczne?
Tarczyca i układ pokarmowy – jaki mają związek?

We wcześniejszych artykułach pokazywałem analizy oraz opracowania, z których wynika, że większość przypadków niedoczynności tarczycy (Hashimoto) powstaje na skutek autoimmunologicznej reakcji organizmu na którą klasyczne terapie farmakologiczne stosowane przy leczeniu tarczycy nie działają. Ale nawet (a może zwłaszcza) kiedy leki działają – koniecznie należy wspierać tę formę leczenia za pomocą właściwego stylu życia, co w […] Post Tarczyca i układ pokarmowy – jaki mają związek? pojawił się poraz pierwszy w Dieta a choroby: wpływ jedzenia na zdrowie. Zobacz jeszcze: Dlaczego hormonalne leki na tarczycę są nieskuteczne? Estrogeny i tarczyca: dlaczego kobiety chorują częściej? Niedoczynność tarczycy – najważniejsza rzecz, której nie wiesz!
Nadciśnienie i dieta niskosolna: dlaczego każą Ci mniej solić?

Żyjemy w czasach, w których wszystko co dobre dla człowieka zostało zakazane przez wzgląd na jego zdrowie. I tak – nie można jeść jajek, masła, czerwonego mięsa i smalcu – bo to prowadzi to chorób cywilizacyjnych. I nie można też solić. Bo sól to – tak jak cukier – biała śmierć. Wywołuje nadciśnienie, które z […] Post Nadciśnienie i dieta niskosolna: dlaczego każą Ci mniej solić? pojawił się poraz pierwszy w Dieta a choroby: wpływ jedzenia na zdrowie.
Tiramisu – przepis na pyszny deser z sera mascarpone

W oryginale nazwa tego deseru brzmieć powinna „tirami s?” co można tłumaczyć jako „podnieś mnie na duchu„. Po spróbowaniu tego deseru wcale nie dziwię się tej nazwie :) Historia tego cukierniczego arcydzieła ginie w odmętach wieków – jedni mówią że pochodzi z Sienny, inni, że z Wenecji, Florencji albo Treviso. Tyle historii :) Jeśli masz […] Post Tiramisu – przepis na pyszny deser z sera mascarpone pojawił się poraz pierwszy w Dieta a choroby: wpływ jedzenia na zdrowie.
Biuro Trebam Odmor z Chorwacji – moja opinia

Na polskim Grouponie można trafić w sezonie przed-wakacyjnym na oferty dwóch biur podróży: CRV o którym już pisałem, oraz Trebam Odmor. Ten krótki tekst jest po to, żeby pokazać Ci moją opinię o chorwackim biurze Trebam Odmor i ich ofercie z Grouponem (ale i bez). Kilka słów o tej ofercie: od kilku dni na polskim […] Post Biuro Trebam Odmor z Chorwacji – moja opinia pojawił się poraz pierwszy w Dieta a choroby: wpływ jedzenia na zdrowie. Zobacz jeszcze: Groupon: Chorwacja za 599 zł za 2 osoby? Nie warto! Wakacje: Groupon i Chorwacja za śmieszne pieniądze – opinie i relacja z pobytu
5 przypadków niedoczynności tarczycy, których nie pokażą wyniki badań

Raz na czas oglądam Dr. House’a. Raz, że średnio mnie interesuje jego coraz bardziej „serialowa” fabuła, dwa, że zwyczajnie nie mam czasu na oglądanie telewizji. Ale kiedy go oglądam to pierwsze co mi się rzuca w oczy po każdym odcinku to dobra diagnoza. Jeśli diagnoza nie jest właściwa – wówczas także leczenie nie przynosi skutku. […] Post 5 przypadków niedoczynności tarczycy, których nie pokażą wyniki badań pojawił się poraz pierwszy w Dieta a choroby: wpływ jedzenia na zdrowie. Zobacz jeszcze: Estrogeny i tarczyca: dlaczego kobiety chorują częściej? Niedoczynność tarczycy – najważniejsza rzecz, której nie wiesz! Stres i kortyzol, czyli jak nerwowe życie powoduje choroby tarczycy
Co można zrobić z łopatki wieprzowej?

Łopatka wieprzowa to jeden z bardziej popularnych gatunków mięs w Polsce. Wynika to nie tylko z odwiecznej popularności wieprzowiny w naszym kraju, ale także z ceny – która jak na razie oscyluje pomiędzy 9-14 zł za 1kg. Choć to dobre mięso, to wiele osób go unika wychodząc z założenia, że nadaje się tylko na mielone […] Post Co można zrobić z łopatki wieprzowej? pojawił się poraz pierwszy w Dieta a choroby: wpływ jedzenia na zdrowie. Zobacz jeszcze: Kiełbasa w słoiku – domowa konserwa z galaretką
Wiadomości ze świata , najnowsze informacje , informacje 24/h.

Wiadomości oraz informacje z wielu dziedzin życia aktualizowane 24h.
Codziennie nowe wiadomośći ze świata , kraju , gospodarcze oraz inne.

Kategoria wiadomości :

Wiadomości ze świata -

Najnowsze informacje - informacje 24/h - ziola-i-przyprawy