Wiadomości - swiattvn24
wiadomości

bramka smsteledyski | Start  | Pogoda | Wyniki Sportowe na żywo | Program tv | Kursy Walut | Wiadomośći 24h

Wiadomości - swiattvn24

Wiadomości - Motoryzacja

Wiadomości - Dla kobiet

Wiadomości - Polityka

Wiadomości - Styl , Życie

Kultura i sztuka

Biznes , Ekonomia

Edukacja i Nauka

Wiadomości tvn24


..........:::::::Tvn24 - Swiat::::::.........Arabia Saudyjska podejmie odpowiednie kroki w reakcji na atak na jej obiekty naftowe, jeśli śledztwo potwierdzi, że jest za nie odpowiedzialny Iran - powiedział wysoki rangą urzędnik w Rijadzie. Teheran twierdzi, że "jest gotów na każdy scenariusz".


Mieszkańcy Longyearbyen w Arktyce, najdalej wysuniętego na północ miasta świata, stoją w obliczu nowych i nieprzewidywalnych zagrożeń ze strony ocieplającego się klimatu.


Amerykańscy, brytyjscy i polscy weterani oraz członkowie holenderskiej i brytyjskiej rodziny królewskiej upamiętnili 75. rocznicę rozpoczęcia operacji Market Garden, która we wrześniu 1944 roku była ostatecznie nieudaną próbą wyzwolenia północnej Holandii od okupacji nazistowskich Niemiec.


- Wieszają cię za kolana, nagiego, nogi obwiązują drutem elektrycznym. Przeszedłem cały program tortur. O tu (profesor Dowbor podciąga nogawkę spodni), tu mam bliznę, zarośniętą dziurę po wypaleniu skóry. Przywiązywali mi drut elektryczny, ale żeby nie było śladów, to jego końcówka była owinięta mokrą watą. Torturowali mnie tak długo, że aż wypalili dziurę w nodze. Marzyłem o śmierci ? wspomina w rozmowie z Magazynem TVN24 Ladislau Dowbor, brazylijski ekonomista pochodzenia polskiego.


Ortodoksyjni Żydzi sprzeciwiają się rządowym planom, by obowiązywał ich powszechny pobór do wojska. Do tej pory w Izraelu osoby studiujące w szkołach religijnych były zwolnione z obowiązkowej służby w armii. Za każdym razem, gdy władze zapowiadają pozbawienie ich tego przywileju, dochodzi do protestów. Materiał programu "Epicentrum" w TVN24 BiS.


Aramco zdołało już przywrócić część wydobycia ropy po atakach na dwie rafinerie. Szef saudyjskiego koncernu Amin Nasser stwierdził, firma "wyszła z tego incydentu silniejsza niż kiedykolwiek".


Jeden z najlepszych judoków na świecie, Irańczyk Saeid Mollaei podczas ostatnich mistrzostw świata otrzymał zalecenie od władz w Teheranie, by w półfinale oddać walkę walkowerem. Irańska federacja obawiała się, że w finale sportowiec mógł trafić na izraelskiego zawodnika Sagiego Mukiego. - Usłyszałem, że mam przegrać i zrobiłem tak. Przegrałem, bo sparaliżował mnie strach - wyznał judoka. W ten sposób sport stał się areną zastępczą dla konfliktu, który trwa od dekad, a w ostatnim czasie przybrał na sile. Materiał programu "Epicentrum" TVN24 BiS.


Był środek nocy, kiedy policjanci z Las Cruces w Nowym Meksyku odebrali zgłoszenie o pożarze furgonetki na jednym z parkingów. Płomienie szybko objęły cały samochód, także zbiornik z płynnym gazem, który pod wpływem wysokiej temperatury wybuchł.


Obserwowaliśmy niezliczone błędy w kierowaniu państwem. Rząd przez lat ignorował problemy ludzi - powiedziała przedstawicielka inicjatywy "Na rzecz przyzwoitej Słowacji", która w piątek zorganizowała protesty w Bratysławie i innych słowackich miastach. To pierwsze antyrządowe demonstracje w tym kraju od czasu lutowej manifestacji w rocznicę zamordowania dziennikarza śledczego Jana Kuciaka.


Hongkońska policja użyła w sobotę gazu łzawiącego, aby rozpędzić uczestników prodemokratycznego marszu kierującego się do siedziby władz w miejscowości Tuen Mun, w regionie Hongkongu graniczącym z Chinami kontynentalnymi. Tego samego dnia grupy osób o poglądach propekińskich usuwały tak zwane ściany Lennona - symbole prodemokratycznych protestów, które trwają w mieście od trzech miesięcy. Akcję "oczyszczania Hongkongu" zaproponował prorządowy poseł Junius Ho.


Najnowsze sankcje Waszyngtonu między innymi wobec irańskiego banku centralnego to próba pozbawienia zwykłych Irańczyków dostępu do żywności i leków - oświadczył w sobotę szef MSZ Iranu, Mohammad Dżawad Zarif. Dodał, że amerykańska strategia "maksymalnej presji" nie zmusi narodu irańskiego do padnięcia na kolana.


Tłumy ludzi wyszły na ulice egipskich miast w piątek wieczorem. Manifestowano między innymi w stołecznym Kairze. Protestujący domagali się dymisji oskarżanego o korupcję prezydenta Abd el-Fataha es-Sisiego.
Wiadomości ze świata , najnowsze informacje , informacje 24/h.

Wiadomości oraz informacje z wielu dziedzin życia aktualizowane 24h.
Codziennie nowe wiadomośći ze świata , kraju , gospodarcze oraz inne.

Kategoria wiadomości :

Wiadomości ze świata -

Najnowsze informacje - informacje 24/h - swiattvn24