Wiadomości - swiattvn24
wiadomości

bramka smsteledyski | Start  | Pogoda | Wyniki Sportowe na żywo | Program tv | Kursy Walut | Wiadomośći 24h

Wiadomości - swiattvn24

Wiadomości - Motoryzacja

Wiadomości - Dla kobiet

Wiadomości - Polityka

Wiadomości - Styl , Życie

Kultura i sztuka

Biznes , Ekonomia

Edukacja i Nauka

Wiadomości tvn24


..........:::::::Tvn24 - Swiat::::::.........Rządząca Sudanem Tymczasowa Rada Wojskowa, która przejęła władzę w kraju po obaleniu w kwietniu prezydenta Omara el-Baszira oraz opozycja, podpisały umowę o podziale władzy. To - zdaniem przedstawicieli tej drugiej - "milowy krok", który powinien poprowadzić Sudan do osiągnięcia pełnej demokracji.


Kierowca, który przewoził rosyjski system rakietowy, użyty w lipcu 2014 roku do zestrzelenia nad Donbasem malezyjskiego boeinga 777, odbywa karę pozbawienia wolności w ukraińskim więzieniu - poinformowała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.


Baron narkotykowy Joaquin "El Chapo" Guzman został skazany na dożywocie między innymi za handel narkotykami i pranie pieniędzy oraz dodatkowo na 30 lat więzienia za nielegalne posiadanie broni. Wyrok wydał sąd federalny w Nowym Jorku.


Posiedzenie komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego odbędzie się szybciej niż planowano - w czwartek. Europosłowie po raz kolejny podejmą próbę wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczących. W poniedziałek Beata Szydło już po raz drugi nie została wybrana na stanowisko szefowej tej komisji.


Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu przyjęła rezolucję krytykującą "rasistowskie komentarze" prezydenta Donalda Trumpa wymierzone w niektóre kongresmenki Partii Demokratycznej - pisze portal brytyjskiego nadawcy BBC, komentując wtorkowe głosowanie w Waszyngtonie. Za przyjęciem rezolucji opowiedziało się, oprócz wszystkich demokratów, także czworo republikanów i jedyny niezależny kongresmen w izbie. Tuż przed głosowaniem prezydent Trump napisał, że nie jest rasistą.


Katastrofalne powodzie, które nawiedziły południowe regiony Azji, przyczyniły się do śmierci co najmniej 153 osób. Niemal sześć milionów mieszkańców dotkniętych żywiołem terenów musiało opuścić swoje domy.


Mimo apelu Kijowa do rosyjskich władz, ukraińscy marynarze nie wyjdą na wolność. Sąd w Moskwie przedłużył w środę areszt 24 zatrzymanym w listopadzie zeszłego roku w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej członkom załogi trzech okrętów.


Włoskie i amerykańskie służby prowadzą wspólną skoordynowaną operację przeciwko jednemu z najbardziej wpływowych mafijnych klanów w Stanach Zjednoczonych, który próbuje odbudować swoje imperium na Sycylii - przekazały w środę włoskie władze.


17 lipca 2014 roku 298 osób lecących z Holandii samolotem linii Malaysia Airlines zginęło od rosyjskiego pocisku rakietowego Buk. Do tragedii doszło nad Donbasem, na terenach kontrolowanych przez wspieranych przez Moskwę separatystów. W śledztwie ustalono, że maszynę zaatakowali właśnie oni.


Brytyjski dziennik "The Times", powołujący się na raport w sprawie działań założyciela portalu WikiLeaks Juliana Assange'a w czasie jego pobytu w ambasadzie Ekwadoru w Londynie, pisze, że odsiadujący obecnie karę 50 tygodni więzienia Australijczyk współpracował z Rosjanami.


Komisja Europejska przechodzi do drugiego etapu procedury związanej z naruszeniem prawa przez Polskę - czytamy w komunikacie, jaki wystosowała w środę. Sprawa dotyczy wprowadzonych przez polskie władze procedur dyscyplinarnych w sądownictwie i utworzenia izby dyscyplinarnej w Sądzie Najwyższym.


Nowym zastępcą sekretarza generalnego NATO będzie Rumun Mircea Geoana - ogłosił w środę szef Paktu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg. Oznacza to, że stanowiska nie obejmie szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
Wiadomości ze świata , najnowsze informacje , informacje 24/h.

Wiadomości oraz informacje z wielu dziedzin życia aktualizowane 24h.
Codziennie nowe wiadomośći ze świata , kraju , gospodarcze oraz inne.

Kategoria wiadomości :

Wiadomości ze świata -

Najnowsze informacje - informacje 24/h - swiattvn24