Wiadomości - swiattvn24
wiadomości

bramka smsteledyski | Start  | Pogoda | Wyniki Sportowe na żywo | Program tv | Kursy Walut | Wiadomośći 24h

Wiadomości - swiattvn24

Wiadomości - Motoryzacja

Wiadomości - Dla kobiet

Wiadomości - Polityka

Wiadomości - Styl , Życie

Kultura i sztuka

Biznes , Ekonomia

Edukacja i Nauka

Wiadomości tvn24


..........:::::::Tvn24 - Swiat::::::.........Obywatele Unii Europejskiej wybierali 751 swoich przedstawicieli, którzy będą decydować o kierunku Unii Europejskiej. Frekwencja okazała się najwyższa od 20 lat. Oto wyniki sondaży exit polls z poszczególnych krajów członkowskich UE oraz wstępne wyniki z państw, w których głosy już policzono.


Były polski wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski nie uzyskał mandatu europosła w czwartkowych wyborach do Parlamentu Europejskiego w Wielkiej Brytanii. Polityk był drugi na liście nowo powstałego proeuropejskiego ugrupowania Change UK w Londynie.


Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z podłożeniem w piątek ładunku wybuchowego w centrum Lyonu - poinformowały francuskie władze. W eksplozji rannych zostało 13 osób.


Rezultatem wyborów do Parlamentu Europejskiego jest proeuropejska większość; oznacza to, że w nowej kadencji możemy liczyć na konstruktywny i zaangażowany europarlament - oświadczył w poniedziałek w Brukseli rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas, komentując wyniki wyborów do europarlamentu. Z wciąż niepełnych danych z całej Unii wynika, że największą frakcją w PE będzie chadecka Europejska Partia Ludowa. Tak ona jak i drudzy Socjaliści i Demokraci stracili jednak wiele miejsc kosztem Liberałów i Zielonych. Dużą reprezentację będą miały ugrupowania eurosceptyczne.


W Parlamencie Europejskim zasiądzie duża reprezentacja ugrupowań eurosceptycznych, nacjonalistycznych i populistycznych. W wielu krajach osiągnęły one dobre wyniki wyborcze. We Francji i Włoszech Zgromadzenie Narodowe i Liga po przeliczeniu większości wyników prowadzą.


Rosja planuje budowę portu głębokowodnego w miejscowości Jantarny w obwodzie kaliningradzkim; władze regionu mają przygotować biznesplan i przedstawić go rządowi Rosji. Maksymalna możliwość przeładunkowa portu ma sięgać 48 milionów ton.


Niemiecka prasa, komentując w poniedziałek wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego, uznaje, że są one ostatnim sygnałem ostrzegawczym dla rządu CDU/CSU-SPD. Zarówno chadecy, jak i socjaldemokraci zanotowali duże straty. Zwycięzcami są Zieloni.


Co najmniej dwie osoby zginęły w czasie tornada, które w nocy z soboty na niedzielę przeszło przez El Reno w stanie Oklahoma. Jest wielu rannych.


W poniedziałek na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie odbędzie się polsko-amerykańska debata "USA i Polska po przełomie 1989". Udział wezmą w niej byli ambasadorzy obu państw, którzy przedstawią perspektywę Warszawy i Waszyngtonu na tamte przełomowe wydarzenia. Będzie ją można obejrzeć na antenie TVN24 BiS.


Wynik wyborów europejskich we Francji to "symboliczny rewanż" Marine Le Pen, która dwa lata temu przegrała w II turze wyborów prezydenckich z Emmanuelem Macronem - oceniają francuscy komentatorzy. Jest jednak tylko symboliczny, bo przewaga okazała się niewielka. Dziennik "Le Figaro" stwierdza, że "stare" partie francuskiej lewicy i prawicy poniosły klęskę. Komentatorzy zwracają uwagę na bardzo dobry wynik Zielonych.


Prezydent USA Donald Trump spotkał się w poniedziałek w Tokio z premierem Japonii Shinzo Abem i naciskał go w sprawie zmniejszenia nadwyżki jego kraju w dwustronnym handlu. Mimo obaw Japończyków wyraził również optymizm w kwestii Korei Północnej.


Zwolennicy prezydenta Jaira Bolsonaro manifestowali w niedzielę w całej Brazylii poparcie dla zapowiedzianych przez niego radykalnych cięć w wydatkach, między innymi na edukację. Była to odpowiedź na demonstracje z 16 maja, w których półtora miliona osób protestowało w 200 miastach przeciwko tym cięciom.
Wiadomości ze świata , najnowsze informacje , informacje 24/h.

Wiadomości oraz informacje z wielu dziedzin życia aktualizowane 24h.
Codziennie nowe wiadomośći ze świata , kraju , gospodarcze oraz inne.

Kategoria wiadomości :

Wiadomości ze świata -

Najnowsze informacje - informacje 24/h - swiattvn24