Wiadomości - swiat
wiadomości

bramka smsteledyski | Start  | Pogoda | Wyniki Sportowe na żywo | Program tv | Kursy Walut | Wiadomośći 24h

Wiadomości - swiat

Wiadomości - Motoryzacja

Wiadomości - Dla kobiet

Wiadomości - Polityka

Wiadomości - Styl , Życie

Kultura i sztuka

Biznes , Ekonomia

Edukacja i Nauka

Wiadomości tvn24


Swiat

Trump obraził się na Danię, bo nie chce sprzedać mu Grenlandii

Donald Trump na Twitterze odwołuje wizytę w Kopenhadze. To znak, że stosunki USA z Europą dalej się psują. A już w weekend w Biarritz we Francji szczyt G7.
Kryzys rządowy we Włoszech. Prezydent Mattarella rozdaje karty

Premier Giuseppe Conte złożył dymisję we wtorek wieczór. Prezydent Sergio Mattarella zaordynował błyskawiczny harmonogram działań, konsultacje w sprawie utworzenia nowego rządu zaczną się już dziś. Kontynuacji gabinetu Ruchu 5 Gwiazd z Ligą nie będzie.
Sekret "latającego Czarnobyla". Kreml utajnił okoliczności awarii jądrowej nad Morzem Białym

CO W ROSJI PISZCZY? Rosyjskie władze dopuściły się rzeczy niedopuszczalnej: wyłączyły instalacje, które - na mocy umów międzynarodowych - muszą nieprzerwanie kontrolować poziom radioaktywności.
Gehenna migrantów na pokładzie "Open Arms" zakończona. Włoskiemu wicepremierowi grozi proces

Włoska prokuratura wzięła w sekwestr okręt "Open Arms", umożliwiając setce migrantów zejście na ląd na wyspie Lampedusa. Na zmiłowanie Włochów wycieńczeni pasażerowie pływającego pod hiszpańską banderą okrętu NGO czekali 19 dni.
Kardynał Pell przegrywa apelację i wraca do więzienia

W marcu kardynał został skazany na sześć lat więzienia za molestowanie dwóch chłopców w Melbourne w latach 90. Twierdzi, że jest niewinny, ale właśnie przegrał w apelacji.
Letni chaos rządowy po włosku. Premier Giuseppe Conte ustępuje

Matteo Salviniemu, charyzmatycznemu przywódcy włoskiej skrajnej prawicy, udało się zatopić rząd, w którym przez 445 dni zasiadał i był szefem MSW. Włochy pod jego rządami to zła wiadomość dla Unii Europejskiej.
Tusk wymienia listy z Johnsonem. Żadnych ustępstw Unii

Unia potwierdza jasno: irlandzki bezpiecznik zostaje w umowie brexitowej. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk oficjalnie odrzucił żądania nowego brytyjskiego premiera Borisa Johnsona [BREXIT Z BLISKA]
Netanjahu w Kijowie. Premier Izraela odwiedził Ukrainę po raz pierwszy od 20 lat

Dwudniowa wizyta premiera Izraela na Ukrainie nie przyniosła spektakularnych oświadczeń i przełomowych decyzji. Była jednak ważna zarówno dla prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, który stawia pierwsze kroki w polityce zagranicznej, jak i dla tak doświadczonego polityka, jakim jest Beniamin Netanjahu.
Zgwałcona poroniła, została skazana i wreszcie uniewinniona. Pierwszy taki przypadek w Salwadorze

Uniewinnienie 21-letniej Evelyn Hernandez to pierwszy w tym kraju przypadek skasowania wyroku skazującego kobietę za aborcję. Salwadorskie prawo bezwzględnie zakazuje zabiegów, a winnych usunięcia ciąży - od kobiety po personel medyczny - karze więzieniem.
"Kibicowski akcent" na grobach warszawskich powstańców we Frankfurcie nad Menem. Niemcy oburzeni

Młody człowiek skanduje do mikrofonu patriotyczne okrzyki w rytm stadionowych przyśpiewek, wtóruje mu kilkanaście innych osób. W ten sposób na cmentarzu, na którym pochowani są więźniowie obozu KL Katzbach, uczestnicy powstania warszawskiego i mieszkańcy Warszawy, polscy kibice obchodzili rocznicę wybuchu tego zrywu.
Rozmowy Macrona z Putinem. Jak zakotwiczyć Rosję przy Europie, nie zapominając o jej wadach i występkach?

Emmanuel Macron przyjął swojego rosyjskiego odpowiednika Władimira Putina w forcie Bregançon, letniej rezydencji prezydentów Francji. Ich konferencję prasową zorganizowano przed rozmowami. Dziennikarze mogą więc na razie tylko na tej podstawie domyślać się, jak przebiegały i czego dotyczyły.
Trump skarcił swoją ulubioną stację informacyjną. "W Fox News coś się dzieje"

Prezydent USA Donald Trump skarcił w niedzielę swoją ulubioną stację informacyjną Fox News, która opublikowała niekorzystny dla niego sondaż. - Mówię wam, w Foxie coś się dzieje. I nie jestem z tego zadowolony - powiedział Trump dziennikarzom.
Wiadomości ze świata , najnowsze informacje , informacje 24/h.

Wiadomości oraz informacje z wielu dziedzin życia aktualizowane 24h.
Codziennie nowe wiadomośći ze świata , kraju , gospodarcze oraz inne.

Kategoria wiadomości :

Wiadomości ze świata -

Najnowsze informacje - informacje 24/h - swiat