Wiadomości - swiat
wiadomości

bramka smsteledyski | Start  | Pogoda | Wyniki Sportowe na żywo | Program tv | Kursy Walut | Wiadomośći 24h

Wiadomości - swiat

Wiadomości - Motoryzacja

Wiadomości - Dla kobiet

Wiadomości - Polityka

Wiadomości - Styl , Życie

Kultura i sztuka

Biznes , Ekonomia

Edukacja i Nauka

Wiadomości tvn24


Swiat

Zachodnie rządy nie rezygnują ze sprzedaży uzbrojenia Arabii Saudyjskiej na wojnę w Jemenie

Administracja Donalda Trumpa szykuje prawny wybieg, by obejść prawdopodobny sprzeciw Kongresu. A Wielka Brytania wyprosiła u Niemiec zgodę na sprzedaż Rijadowi europejskich myśliwców.
Egipt po ataku pod piramidami: Zamiast słać czołgi na Synaj, lepiej się dogadać z Beduinami

Bezprawne egzekucje na podejrzanych, odnawiany co rusz stan wyjątkowy i faktyczna okupacja Synaju - choć Abd al-Fattah as-Sisi grozi terrorystom "żelazną pięścią", zamiast uczyć się na błędach, powiela wpadki poprzedników.
Miasto Meksyk dusi smog i dławi plastik

W stołecznym Meksyku nie daje się oddychać rok w rok przez wiele dni. 22-milionową metropolię zaśmiecają też tony plastiku. Walka z tą plagą wciąż pozostaje na papierze. Nie bez winy są i mieszkańcy - nie segregują odpadów i nie pozwalają na ograniczenie ruchu samochodów.
Eksplozja w Lyonie. Co najmniej dziesięć osób rannych

Do silnej eksplozji doszło w piątek ok. 17.30 w Lyonie na ulicy Wiktora Hugo. Straż pożarna otoczyła kordonem miejsce wybuchu.
Migracja, polityka klimatyczna i obronna, pieniądze za praworządność... Czego Polska może się spodziewać po nowym Parlamencie Europejskim?

Wybierany właśnie europarlament kolejnej kadencji będzie zatwierdzał budżet UE na lata 2021-27, w tym ewentualne przepisy wiążące go z praworządnością. Będzie też współdecydować o nakładach na sporną z perspektywy Polski politykę klimatyczną.
Chiny emitują zakazany gaz niszczący warstwę ozonową

Proceder ujawniły stacje monitoringu w Korei Południowej i Japonii. "Naukowcy poszukiwali źródła skoku emisji, znaleźli go w Chinach wschodnich" - informuje "Nature", jedno z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych. CFC-11 jest pięć tysięcy razy bardziej szkodliwy od dwutlenku węgla.
Donald Trump gotów się dogadać z Pekinem w sprawie Huawei. "Nie wykluczam, że będzie częścią porozumienia"

Spór Stanów Zjednoczonych z Chinami o chińskiego giganta telekomunikacji może zostać załatwiony "w ramach porozumienia handlowego".
USA: Assange to szpieg i spiskowiec. Będzie ekstradycja z Wielkiej Brytanii?

Szpiegował, namawiał do kradzieży tajnych dokumentów, publikował je, narażając ludzkie życie - Amerykanie postawili twórcy Wikileaks nowe, bardzo poważne zarzuty.
Partia Timmermansa niespodziewanie wygrywa eurowybory w Holandii

Wbrew oczekiwaniom czwartkowe wybory do europarlamentu wygrała w Holandii nie antyimigrancka partia Forum dla Demokracji, ale socjaldemokratyczna Partia Pracy, z której wywodzi się wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej.
Theresa May rezygnuje ze stanowiska. Odejdzie 7 czerwca

Premier Wielkiej Brytanii ogłosiła w piątek, że nie będzie już przewodniczyć Partii Konserwatywnej. Jeszcze w czerwcu rozpoczną się wybory nowego przywódcy ugrupowania, który zostanie też nowym premierem.
"Odebrano nam prawo do głosu!". Wybory do PE na Wyspach w cieniu skandalu związanego z dyskryminacją obywateli UE

BREXIT Z BLISKA. Tysiące wyborców bez brytyjskiego paszportu znalazło w czwartek swoje nazwiska przekreślone na listach osób uprawnionych do głosowania na kandydatów do Parlamentu Europejskiego.
Jaki będzie nowy europarlament? Ostatnie sondaże wskazują, że nie czeka nas populistyczna rewolucja

Eurosceptycy, populiści i skrajna prawica dostają w sondażach tylko trochę więcej europosłów niż w Parlamencie Europejskim kończącej się kadencji. Czy to skutek wypalania się ich antyimigracyjnego paliwa?
Wiadomości ze świata , najnowsze informacje , informacje 24/h.

Wiadomości oraz informacje z wielu dziedzin życia aktualizowane 24h.
Codziennie nowe wiadomośći ze świata , kraju , gospodarcze oraz inne.

Kategoria wiadomości :

Wiadomości ze świata -

Najnowsze informacje - informacje 24/h - swiat