Wiadomości - rmf24-news
wiadomości

bramka smsteledyski | Start  | Pogoda | Wyniki Sportowe na żywo | Program tv | Kursy Walut | Wiadomośći 24h

Wiadomości - rmf24-news

Wiadomości - Motoryzacja

Wiadomości - Dla kobiet

Wiadomości - Polityka

Wiadomości - Styl , Życie

Kultura i sztuka

Biznes , Ekonomia

Edukacja i Nauka

Wiadomości tvn24


Rmf24 newsStefan Bernadzikiewicz, Jakub Bujak, Janusz Klarner i jako kierownik Adam Karpiński - to skład pionierskiej polskiej wyprawy w Himalaje, która odbyła się w 1939 roku. 2 lipca na dziewiczy wierzchołek Nanda Devi East (7816 m) w Himalajach Garhwalu weszli Bujak i Klarner. Był to wówczas szósty co do wysokości szczyt zdobyty przez człowieka. Fascynująca opowieść o tej ekspedycji i tragicznych losach jej uczestników wpisała się na zawsze do historii polskiego himalaizmu. Teraz, w jej 80. rocznicę, na Nanda Devi znów ruszyli Polacy, którzy chcą...


Ponad 1900 razy od wczoraj musieli interweniować strażacy w związku z intensywnymi opadami deszczu, które przeszły nad Polską. To najnowsze dane Państwowej Straży Pożarnej.


Od północy do godziny 21:00 w niedzielę obowiązuje cisza wyborcza i zakaz agitacji. Pierwsze wyniki sondażowe eurowyborów 2019 poznamy po zamknięciu lokali wyborczych.


W Japonii, niedaleko wyspy Honsiu za trzęsła się ziemia. Jak podaje agencja Reutersa, wstrząsy miały magnitudę 5.1.


Co najmniej 23 więźniów poniosło w piątek śmierć podczas starcia ze strażnikami i żołnierzami w więzieniu w Acarigua, na zachodzie Wenezueli. 18 strażników zostało rannych.


Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski odwołał w nocy alarm przeciwpowodziowy na terenie miasta. Wciąż obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe, ale sytuacja w regionie się stabilizuje. Przypomnijmy: fala kulminacyjna na Wiśle dotarła do miasta w piątkowy poranek i była niższa, niż prognozowano.


Na deptaku we francuskim Lyonie doszło do eksplozji. Policja szuka mężczyzny na rowerze, który miał podrzucić ładunek.


Przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Jan Guz zmarł w piątek w Warszawie.


Senat poparł nowelizację reformującą Kodeks karny, w tym zaostrzającą kary za przestępstwa m.in. dotyczące pedofilii. Senatorowie wnieśli przy tym 43 poprawki - m.in. dotyczące art. 212 i kary tzw. bezwzględnego dożywocia.


Sąd okręgowy w Barron, w stanie Wisconsin, skazał w piątek 21-letnego Jake'a Pattersona na podwójną karę dożywotniego więzienia, bez możliwości przedterminowego zwolnienia, za uprowadzenie 13-letniej Jayme Closs i zamordowanie jej rodziców.


[wyroznij-lewo]


"Ból i blask" Pedro Almodovara, "Pewnego razu... w Hollywood" Quentina Tarantino oraz "Portret dziewczyny w ogniu" Celine Sciammy - to niektóre z 21 filmów uczestniczących w konkursie głównym 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Laureata Złotej Palmy poznamy w sobotę wieczorem.
Wiadomości ze świata , najnowsze informacje , informacje 24/h.

Wiadomości oraz informacje z wielu dziedzin życia aktualizowane 24h.
Codziennie nowe wiadomośći ze świata , kraju , gospodarcze oraz inne.

Kategoria wiadomości :

Wiadomości ze świata -

Najnowsze informacje - informacje 24/h - rmf24-news