Wiadomości - polskatvn24
wiadomości

bramka smsteledyski | Start  | Pogoda | Wyniki Sportowe na żywo | Program tv | Kursy Walut | Wiadomośći 24h

Wiadomości - polskatvn24

Wiadomości - Motoryzacja

Wiadomości - Dla kobiet

Wiadomości - Polityka

Wiadomości - Styl , Życie

Kultura i sztuka

Biznes , Ekonomia

Edukacja i Nauka

Wiadomości tvn24


..........:::::::Tvn24 - Polska::::::.........W niedzielę 26 maja polskie wybory do Parlamentu Europejskiego. Polacy wybiorą swoich przedstawicieli w 13 okręgach wyborczych. W TVN24 i tvn24.pl zaprezentujemy sondaże, komentarze i najświeższe informacje. Na wieczór wyborczy zapraszamy w niedzielę od godziny 20.35. O tej samej porze wystartuje wieczór wyborczy na antenie TVN24 BiS.


W województwach podkarpackim, lubelskim i świętokrzyskim obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia.


Na Kontakcie 24 czekamy na Wasze zdjęcia zrobione u schyłku PRL i wykonane współcześnie. Pokażcie, jak zmieniła się Polska od 1989 roku.


Ciężarówka czołowo zderzyła się z autem osobowym na krajowej 5 niedaleko miejscowości Wąsosz (w województwie kujawsko-pomorskim). Siła zderzenia wyrwała z samochodu osobowego cały lewy bok. Jego kierowca zginął na miejscu.


W ciągu ostatniej doby strażacy w związku z intensywnymi opadami deszczu interweniowali 1879 razy. Uszkodzone zostały 74 budynki, w tym 66 budynków mieszkalnych - poinformował rzecznik Komendy Głównej Straży Pożarnej starszy brygadier Paweł Frątczak.


Gliwice zakończyły montaż nowatorskiego systemu na wszystkich skrzyżowaniach w mieście. Dzięki niemu karetki szybciej dojeżdżają do pacjentów, a autobusy prawie się nie spóźniają. Takiego rozwiązania nie ma nigdzie w kraju. Materiał magazynu "Polska i Świat".


W sobotę w centrum, na wschodzie i południu kraju popada deszcz, w górach może zagrzmieć. Termometry pokażą maksymalnie 22 stopnie Celsjusza.


Senat poparł w piątek wieczorem nowelizację reformującą Kodeks karny, w tym zaostrzającą kary za przestępstwa między innymi dotyczące pedofilii. - Istnieje realna obawa, że przy kontroli konstytucyjnej, ta ustawa będzie uznana za niezgodną z konstytucją - stwierdził Piotr Zientarski, senator Platformy Obywatelskiej. Zdaniem marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego "to, co się stało w Sejmie, to jest zupełnie odrębna sprawa".


"Ks. Michał M. otrzymał całkowity zakaz publicznych wypowiedzi i wystąpień oraz został zobowiązany do podjęcia modlitwy i pokuty" - pisze w piątkowym oświadczeniu Kuria Metropolitalna w Przemyślu, odnosząc się do sprawy duchownego z Tylawy, który dopuszczał się czynów pedofilnych i nadal pełni posługę kapłańską. "Chcemy przeprosić wszystkich, których jego wystąpienia ponownie naraziły na przeżywanie bólu i smutku" - dodaje kuria.


To pierwszy rząd, który w takim krótkim czasie i tak boleśnie roztrwonił kapitał wiarygodności Polski w Unii Europejskiej - ocenił w "Faktach po Faktach" europoseł Janusz Lewandowski (PO), ubiegający się w niedzielnych wyborach o miejsce w Parlamencie Europejskim z list Koalicji Europejskiej. Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz (Porozumienie) przekonywała natomiast, że "Polska jest największym promotorem wspólnoty europejskiej", między innymi w zakresie obrony jednolitego rynku.


"Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci Przewodniczącego OPZZ Jana Guza" ? poinformowało w piątek na stronie internetowej Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, którym Guz kierował od 2004 roku.


W Krakowie nadal obowiązuje alarm przeciwpowodziowy. W piątek w godzinach wieczornych poziom Wisły ma jednak spaść poniżej stanu alarmowego. W województwie świętokrzyskim kulminacja fali wezbraniowej spodziewana jest w niedzielę.
Wiadomości ze świata , najnowsze informacje , informacje 24/h.

Wiadomości oraz informacje z wielu dziedzin życia aktualizowane 24h.
Codziennie nowe wiadomośći ze świata , kraju , gospodarcze oraz inne.

Kategoria wiadomości :

Wiadomości ze świata -

Najnowsze informacje - informacje 24/h - polskatvn24