Wiadomości - polskatvn24
wiadomości

bramka smsteledyski | Start  | Pogoda | Wyniki Sportowe na żywo | Program tv | Kursy Walut | Wiadomośći 24h

Wiadomości - polskatvn24

Wiadomości - Motoryzacja

Wiadomości - Dla kobiet

Wiadomości - Polityka

Wiadomości - Styl , Życie

Kultura i sztuka

Biznes , Ekonomia

Edukacja i Nauka

Wiadomości tvn24


..........:::::::Tvn24 - Polska::::::.........Pod hasłem "Równość, ekologia i demokracja" rozpoczął się w piątek w Warszawie dwudniowy XI Kongres Kobiet. W ramach wydarzenia zaplanowano między innymi wiele paneli dyskusyjnych. - Fakt, że jesteśmy tu razem i że Kongres jest tak aktywny we wszystkich miejscach nie tylko Polski, ale również Europy świadczy o tym, że są rzeczy, którymi trzeba się chwalić - powiedziała otwierając wydarzenie Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan.


- Gdy idzie o zaangażowaniu Stanów Zjednoczonych na terenie naszego kraju, fakty mówią za siebie. Pokazują, że na przestrzeni ostatnich czterech lat rozwój współpracy obronnej z USA przyniósł znaczące wzmocnienie bezpieczeństwa Polski - mówił w Łasku minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.


Naciskamy na zmiany prawne, bo nawet gdyby wszyscy obrócili swoje życie o 180 stopni, to by po prostu nie wystarczyło, by powstrzymać katastrofę klimatyczną - mówiła w "Faktach po Faktach" Ewa Rewers, przedstawicielka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Fizyk jądrowy Marcin Popkiewicz przekonywał, że o emisji dwutlenku węgla "musimy zacząć myśleć systemowo", a "nasi politycy często do tego jeszcze nie dorośli".


Za naszych rządów powstał największy w dziejach program termomodernizacji oraz wymiany kotłów. Program, na który w ciągu dziesięciu lat wydamy 105 miliardów złotych - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 europoseł PiS Adam Bielan o działaniach, jakie rząd podejmuje w sprawie ochrony klimatu. - Zdajemy sobie sprawę, że smog zabija - zapewniał.


Sobota w większości kraju przyniesie pogodną aurę. W niektórych regionach spodziewać się należy słabych opadów deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 20 stopni Celsjusza.


Nowa Krajowa Rada Sądownictwa zdecydowała się odroczyć zajęcie stanowiska w sprawie antysemickich wpisów w internecie wiązanych z jednym z jej członków, Jarosławem Dudziczem. Postanowiono, że do dyskusji w tej sprawie Rada wróci po otrzymaniu odpowiedzi z Prokuratury Krajowej na temat prowadzonego w sprawie wpisów postępowania.


Archidiecezja Krakowska zakończyła współpracę z dotychczasowym biurem prasowym - poinformowano w piątek na stronie internetowej tamtejszej kurii. Zaznaczono, że nastąpiło to "z zachowaniem wszystkich praw, które przysługują w świetle podpisanych umów". Kierownik biura Joanna Adamik w mailu pożegnalnym napisała, że informacja była "całkowicie zaskakująca".


Na terenie Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka zainaugurowano w piątek ogólnopolską akcję "sprzątaMY". Uczestniczyli w niej prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. - Warto podnieść każdy śmieć, który zobaczymy w lesie - przekonywał prezydent.


Dziennikarze Onetu dotarli do zeznań zmarłego boksera Dawida Kosteckiego, który składał wyjaśnienia w sprawie tzw. afery podkarpackiej. - Kostecki mówi wprost, że znani politycy, urzędnicy państwowi i inni funkcjonariusze byli nagrywani w agencjach towarzyskich - wskazuje w rozmowie z TVN24 dziennikarz portalu Mateusz Baczyński.


Marian Banaś, niedawno został powołany na stanowisko prezesa Najwyższej Izby Kontroli, a wcześniej był ministrem finansów i szefem Krajowej Administracji Skarbowej. Objęcie każdej z tych funkcji wiąże się z drobiazgową kontrolą służb specjalnych i jest przeznaczone tylko dla osób o nieposzlakowanej opinii. Dziennikarz "Superwizjera" Bertold Kittel przyjrzał się jego oświadczeniom majątkowym.


Zapowiada się pogodny weekend. W niedzielę termometry pokażą maksymalnie 24 stopnie Celsjusza. Potem powróci deszczowa aura.


To było perfekcyjne zachowanie uczestników ruchu ? mówią policjanci i publikują film z autostrady pod Szczecinem, na którym widać podręcznikowy korytarz życia. Mundurowi jechali do potrącenia, które miało miejsce na autostradzie.
Wiadomości ze świata , najnowsze informacje , informacje 24/h.

Wiadomości oraz informacje z wielu dziedzin życia aktualizowane 24h.
Codziennie nowe wiadomośći ze świata , kraju , gospodarcze oraz inne.

Kategoria wiadomości :

Wiadomości ze świata -

Najnowsze informacje - informacje 24/h - polskatvn24