Wiadomości - politykapk
wiadomości

bramka smsteledyski | Start  | Pogoda | Wyniki Sportowe na żywo | Program tv | Kursy Walut | Wiadomośći 24h

Wiadomości - politykapk

Wiadomości - Motoryzacja

Wiadomości - Dla kobiet

Wiadomości - Polityka

Wiadomości - Styl , Życie

Kultura i sztuka

Biznes , Ekonomia

Edukacja i Nauka

Wiadomości tvn24


..........:::::::Polityka::::::.........
I tura wyborów prezydenckich sukcesem rockmana

10 maja 2015 roku w Polsce odbyła się I tura wyborĂłw prezydenckich. Ich wyniki stanowiły zaskoczenie dla wielu sztabĂłw wyborczych. Wybory nieznacznie wygrał Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Według wynikĂłw opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą zdobył on 34,76 proc. głosĂłw. Urzędujący prezydent, Bronisław Komorowski, uzyskał 33,77 proc. poparcia.
Górnicy nie zaszkodzili PO - najnowszy sondaż

Styczniowe badanie preferencji wyborczych w Polsce dokonane przez instytut TNS Polska wskazuje, że gdyby wybory parlamentarne miały odbyć się już teraz, wygrana zapewniona byłaby dla partii rządzącej.
Wygrana PO batalii o Warszawę

Po raz drugi kadencję w fotelu prezydenta stołecznego miasta Warszawa będzie sprawować przedstawicielka Platformy Obywatelskiej - Hanna Gronkiewicz-Waltz. Pomimo ubiegłorocznego referendum w sprawie odwołania pani prezydent ze stanowiska, nadal cieszy się ona dużym poparciem wśrĂłd WarszawiakĂłw, co dało efekt w postaci wygranej II tury wyborĂłw. Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiada ciężką pracę w Warszawie oraz deklaruje, że będzie to jej ostatnia kadencja jako prezydent stolicy.
PO bierze duże miasta

Po II turze wyborĂłw już nie jest takie pewne, kto je właściwie wygrał. Pierwsze wybory pokazały, że biorąc pod uwagę wyniki procentowe, minimalne zwycięstwo nad Platformą Obywatelską odniosła partia Jarosława Kaczyńskiego. Natomiast II tura to absolutne zwycięstwo partii rządzącej, ktĂłra nie tylko nie oddala władzy prezydenckiej w dużych miastach, z Warszawą na czele, ale na dodatek zabrała PiS Radom - miasto, w ktĂłrym dotychczas Prawo i Sprawiedliwość prowadziło niepodzielne rządy.
PO i PiS ramię w ramię

Czy koalicja pomiędzy dwoma najsilniejszymi oponentami w polskim Sejmie ma rację bytu? Nic na to nie wskazuje, ale Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość mają obecnie bardzo podobne wyniki sondażowe. Idą łeb w łeb, ale po piętach depcze im Sojusz Lewicy Demokratycznej, ktĂłry wraca do politycznej gry po miesiącach pozostawania w ogonie sondaży wyborczych.
Największe partie polityczne tracą wyborców

Już od kilku miesięcy na czele rĂłżnorodnych sondaży wyborczych utrzymuje się Prawo i Sprawiedliwość. Przewaga opozycji sejmowej jest raz większa, raz mniejsza, ale wydaje się, że jest ona już stałym elementem sondażowym. Obecnie, w sondażu TNS Polska przeprowadzonym między 2 a 8 sierpnia 2013 roku na reprezentacyjnej, ogĂłlnopolskiej prĂłbie 964 mieszkańcĂłw Polski, zwyciężyła partia Jarosława Kaczyńskiego z 29% poparciem. Tuż za nią uplasowała się Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 25%.
Czy w stolicy będzie referendum?

Warszawska WspĂłlnota Samorządowa od paru tygodni prowadzi w stolicy akcję zbierania podpisĂłw obywateli pod petycją o przeprowadzenie referendum odwołującego prezydent miasta, Hannę Gronkiewicz-Waltz, z Platformy Obywatelskiej. Ustawowym minimum dla rozpisania referendum wyborczego, jest 133,5 tys. ważnych głosĂłw poparcia. Obecnie trwa weryfikacja poparcia dla referendum, prowadzona przez Biuro komisarza wyborczego. Biuro ma 30 dni na sprawdzenie podpisĂłw, więc wyda werdykt dotyczący ważności referendum w okolicach 21 sierpnia tego roku.
PO mobilizuje się czy panikuje?

Do wyborĂłw parlamentarnych pozostało jeszcze dużo czasu, ale kolejne zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości – najpierw w Rybniku, a ostatnio w Elblągu, są wielce niepokojące dla partii rządzącej – Platformy Obywatelskiej. Czy to powinno zmobilizować partię Donalda Tuska do działania, czy też stanie się czynnikiem potęgującym panikę w partii?
40 proc. Polaków nie chce głosować

Pracownia badawcza TNS Polska przeprowadziła w dniach 6-9 kwietnia 2013 roku ogĂłlnopolskie badanie dotyczące preferencji wyborczych. Badaniem objęto prĂłbę 969 pełnoletnich mieszkańcĂłw Polski. Jeśli wybory parlamentarne odbyłyby się już w kwietniu tego roku, zwyciężyłaby w nich Platforma Obywatelska, uzyskując 28% poparcia. Tuż za nią uplasowała się partia Jarosława Kaczyńskiego, z wynikiem 24% głosĂłw.
Posłowie biorą czynny udział w posiedzeniach Sejmu


Zdaniem ekspertów, PiS może w końcu zwyciężyć

W większości przeprowadzanych sondaży wyborczych w perspektywie ostatnich kilku lat, agencje badawcze nie dawały większych szans na zwycięstwo w kolejnych wyborach parlamentarnych największej partii opozycyjnej w polskim Sejmie – Prawu i Sprawiedliwości. Dziś jednak eksperci wypowiadają się, że klęska Platformy Obywatelskiej w najbliższych wyborach do Sejmu i Senatu wydaje się coraz bardziej realna.
Ryszard Kalisz usunięty z SLD

Jeden z liderĂłw Sojuszu Lewicy Demokratycznej, można powiedzieć twarz lewicy, został usunięty z jej struktur. Mowa tu o Ryszardzie Kaliszu, ktĂłry naraził się na nieprzychylność SLD wspĂłłpracą z Januszem Palikotem i byłym prezydentem, Aleksandrem Kwaśniewskim w ramach inicjatywy Europa Plus. W ramach tej inicjatywy w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego mają powstać centrolewicowe listy wyborcze.
Wiadomości ze świata , najnowsze informacje , informacje 24/h.

Wiadomości oraz informacje z wielu dziedzin życia aktualizowane 24h.
Codziennie nowe wiadomośći ze świata , kraju , gospodarcze oraz inne.

Kategoria wiadomości :

Wiadomości ze świata -

Najnowsze informacje - informacje 24/h - politykapk