Wiadomości - opole
wiadomości

bramka smsteledyski | Start  | Pogoda | Wyniki Sportowe na żywo | Program tv | Kursy Walut | Wiadomośći 24h

Wiadomości - opole

Wiadomości - Motoryzacja

Wiadomości - Dla kobiet

Wiadomości - Polityka

Wiadomości - Styl , Życie

Kultura i sztuka

Biznes , Ekonomia

Edukacja i Nauka

Wiadomości tvn24


Opole

Zmiana organizacji ruchu na 10. Sudeckiej. Zrobiło się niebezpiecznie

W obrębie ul. 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej i sąsiadujących z nią ulic wcześniej obowiązywała strefa "tempo 30". Teraz pierwszeństwo przejazdu mają samochody jadące 10. Sudecką. - To długa prosta, na której auta po prostu pędzą, te zmiany są niebezpieczne - mówią mieszkańcy przyległych ulic.
O Opolu po czesku. Gazeta za darmo

W ramach wakacyjnej akcji promocyjnej ratusz przygotował nowy projekt. Wydrukowano trzy wydania 12-stronicowych gazet w języku czeskim. To trzy tytuły: "Opole w rytmie kultury", "Opole w rytmie natury" oraz "Opole w rytmie kultury i natury".
Budowa kładki nad Młynówką wstrzymana. PKP najpierw przebuduje wiadukt

Od blisko półtora roku kładka prowadząca pod mostem kolejowym nad Młynówką jest wyłączona z ruchu. Ratusz chce zlecić wykonanie nowej, jednak przez remont wiaduktu inwestycja będzie odłożona w czasie. Najprawdopodobniej na kilka najbliższych lat.
Ostrzeżenie. Burze z gradem nadciągają nad Opolszczyznę

Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed załamaniem pogody w województwie opolskim. Będą burze i grad.
Na to czekali od piątku. "Master Truck of Light" [ZDJĘCIA]

Nocny pokaz świateł to główny punkt trzydniowego zlotu ciężarówek pod Opolem. Był też koncert i zabawa do samego rana.
Gdyby nie "białe złoto"... Tak powstało kąpielisko Bolko

O tym, że kąpielisko Bolko powstało, zdecydował przypadek - wyrobisko margla, należące do cementowni Bolko, zalała powódź w 1997 roku. Wcześniej, w czasie II wojny światowej, w kamieniołomach wyrobiska pracowali angielscy i amerykańscy jeńcy wojenni, wtedy też jedna z hal została przystosowana do produkcji wózków na bomby lotnicze.
Śmiertelny wypadek na polnej drodze. Kierowcę przygniótł ciągnik

Przyczepa wypełniona zbożem zjechała do rowu, ściągając za sobą ciągnik. Maszyna przewróciła się na dach, przygniatając kierowcę.
6,5 tys. za metr kw. Dlaczego mieszkania TBS w Opolu są takie drogie?

Przy ul. Oleskiej trwa budowa mieszkań realizowana przez Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Według szacunków, cena za metr kwadratowy może wynieść nawet 6,5 tys. zł. To dużo, zwłaszcza że TBS nie płacił za grunt - otrzymał go od miasta.
Pogrzeb rektora politechniki odbędzie się w czwartek

Od nabożeństwa w opolskiej Katedrze rozpoczną się uroczystości żałobne po śmierci prof. Marka Tukiendorfa. Szczegółowy ich plan uczelnia przedstawi we wtorek.
Ciężarówki i bohaterowie kreskówek, czyli Master Truck pod Opolem [ZDJĘCIA]

Od piątku w Polskiej Nowej Wsi trwa zlot samochodów ciężarowych. Główne atrakcje zaplanowano na sobotni wieczór, ale w niedzielę również ich nie zabraknie.
NFZ w Opolu zmienia siedzibę. Przeprowadzka już na początku 2020 roku

Tylko do marca przyszłego roku Narodowy Fundusz Zdrowia w Opolu mieścić się będzie na ul. Głogowskiej. Nowa siedziba powstanie w biurowcu przy skrzyżowaniu ulic Ozimskiej i Horoszkiewicza.
O ironio, przez pana od matematyki jestem humanistą

- Podobało mi się to, że można być przyjacielem uczniów i jednocześnie zachowywać pewien dystans, czyli być autorytetem. To jest niesamowita sztuka u nauczycieli. To jest coś, czego życzyłbym każdemu nauczycielowi - mówi Rafał Mościcki, lider stowarzyszenia Opolskie Lamy, współzałożyciel festiwalu filmowego, nauczyciel.
Wiadomości ze świata , najnowsze informacje , informacje 24/h.

Wiadomości oraz informacje z wielu dziedzin życia aktualizowane 24h.
Codziennie nowe wiadomośći ze świata , kraju , gospodarcze oraz inne.

Kategoria wiadomości :

Wiadomości ze świata -

Najnowsze informacje - informacje 24/h - opole