Wiadomości - kulturatvn24
wiadomości

bramka smsteledyski | Start  | Pogoda | Wyniki Sportowe na żywo | Program tv | Kursy Walut | Wiadomośći 24h

Wiadomości - kulturatvn24

Wiadomości - Motoryzacja

Wiadomości - Dla kobiet

Wiadomości - Polityka

Wiadomości - Styl , Życie

Kultura i sztuka

Biznes , Ekonomia

Edukacja i Nauka

Wiadomości tvn24


..........:::::::Tvn24 - Kultura::::::........."'Parasite' jest tak dobry, że w zasadzie jest mi żal innych filmów w Konkursie Głównym" - napisała dziennikarka filmowa Marta Bałaga, komentując najnowszy film, który wyreżyserował Bong Joon-ho. Południowokoreański twórca otrzymał od publiczności ośmiominutową owację na stojąco, a krytycy nie szczędzą mu słów zachwytu.


W czwartek ogłoszono tytuły 20 książek, które w tym roku nominowane zostały do Literackiej Nagrody Nike. Finalistów nagrody poznamy we wrześniu, a laureata - w pierwszą niedzielę października.


W Warszawie na Francuskiej i Paryskiej zagości Święto Saskiej Kępy, a w dzielnicy Ursus zaplanowano bieg. Organizacja obu sobotnich imprez będzie wiązała się ze zmianami w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.


Olga Tokarczuk otworzyła 10. Warszawskie Targi Książki, które potrwają do niedzieli na Stadionie Narodowym. Pisarka odebrała podczas ceremonii otwarcia Nagrodę Sezonu Wydawniczo-Księgarskiego Ikar za całokształt twórczości.


Rafał Zawierucha opowiedział o swoich emocjach w związku z premierą "Pewnego razu... w Hollywood" Quentina Tarantino. Aktor jest na festiwalu filmowym w Cannes, gdzie obraz amerykańskiego reżysera walczy o Złotą Palmę.


Daniel Craig, gwiazda filmowej serii o Jamesie Bondzie, przejdzie drobną operację stawu skokowego. Aktor doznał urazu na planie najnowszej odsłony przygód najsłynniejszego agenta Jej Królewskiej Mości.


Znany na całym świecie artysta Banksy prawdopodobnie był w Wenecji podczas Biennale Sztuki, ale tamtejsi strażnicy miejscy nie pozwolili mu wystawić pracy, bo nie miał zezwolenia - informują włoskie media. Ma tego dowodzić nagranie, jakie Banksy opublikował w internecie.


10 filmów będzie walczyć o Wielkiego Jantara w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych 38. edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". Do konkursu filmów krótkometrażowych z 207 zgłoszonych tytułów wybrano 65. Festiwal potrwa od 10 do 15 czerwca. Patronem medialnym wydarzenia jest stacja TVN.


Omańska pisarka Jokha al-Harthi została laureatką Międzynarodowej Nagrody Bookera za powieść "Celestial Bodies" - ogłoszono we wtorek w Londynie. Na krótkiej liście nominowanych była też zeszłoroczna laureatka nagrody, Olga Tokarczuk z powieścią "Prowadź swój pług przez kości umarłych".


Długą owacją na stojąco zakończyła się we wtorek wieczorem premiera "Pewnego razu w Hollywood" Quentina Tarantino na 72. festiwalu filmowym w Cannes. W filmie obok między innymi Leonardo DiCaprio, Brada Pitta i Margot Robbie wystąpił Rafał Zawierucha.


Współtwórca i perkusista amerykańskiej grupy Slipknot Michael Shawn Crahan, znany pod pseudonimem Clown, poinformował w mediach społecznościowych o śmierci swojej córki, Gabrielle. Dziewczyna miała 22 lata.


Bebe Rexha, amerykańska piosenkarka, autorka i współautorka piosenek dla Rihanny, Eminema i Seleny Gomez, opublikowała na Instagramie zdjęcie, którym wyraża swój sprzeciw wobec retuszowania fotografii w social mediach. Post w ciągu doby polubiło ponad milion osób.
Wiadomości ze świata , najnowsze informacje , informacje 24/h.

Wiadomości oraz informacje z wielu dziedzin życia aktualizowane 24h.
Codziennie nowe wiadomośći ze świata , kraju , gospodarcze oraz inne.

Kategoria wiadomości :

Wiadomości ze świata -

Najnowsze informacje - informacje 24/h - kulturatvn24