Wiadomości - kultura
wiadomości

bramka smsteledyski | Start  | Pogoda | Wyniki Sportowe na żywo | Program tv | Kursy Walut | Wiadomośći 24h

Wiadomości - kultura

Wiadomości - Motoryzacja

Wiadomości - Dla kobiet

Wiadomości - Polityka

Wiadomości - Styl , Życie

Kultura i sztuka

Biznes , Ekonomia

Edukacja i Nauka

Wiadomości tvn24


Kultura

Żyjemy w kulturze oburzenia. To nasza podstawowa emocja. Kapuściński się nie oburzał

Proza Kapuścińskiego to proza egzystencjalnego konkretu. W "Buszu po polsku" widać to najlepiej, bo nie przysłaniają go egzotyczne pejzaże, obco brzmiące imiona i wielkiej wagi historyczne wydarzenia. Niespełna trzydziestoletni Kapuściński prawdziwą egzotykę odkrył w Polsce. W świecie wielkich idei prawdziwą egzotyką jest codzienne życie - Marcin Napiórkowski pisze o aktualnej sile reportaży Ryszarda Kapuścińskiego




Gdzie w Warszawie poczujesz squaterskiego ducha, czyli kultura squaterska i urodziny ADY Puławskiej

Kultura squaterska w, Warszawie nie ma szczęścia. Tym bardziej cieszy, że są takie miejsca jak alternatywny dom kultury ADA Puławska, który świętuje właśnie piąty rok istnienia. Urodziny potrwają dwa dni. Zagrają gwiazdy sceny alternatywnej, m.in. punkowy szwedzki zespół kobiecy Vicious Irene, rodzima El Banda i Ukryte Zalety Systemu.




Krzysztof Komeda w Ostrowie Wielkopolskim odkrył swój talent jazzowy. Teraz ma tam swój festiwal

Kto napisał w ubiegłym roku najlepszą muzykę filmową? Tego dowiemy się podczas 8. edycji festiwalu Grand Prix Komeda, który potrwa od 2 do 8 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim.




Obchody 4 czerwca. Kukiz, L.U.C. i Rynkowski zaśpiewają, a fortepiany zagrają dla papieża

Zbliża się 30. rocznica wyborów 4 czerwca 1989 roku. A także 40. rocznica wizyty papieża Jana Pawła II w Polsce w roku 1979. Czekają nas państwowe obchody. To papieska podróż zajmuje w ministerialnych zapowiedziach więcej miejsca niż wybory 1989 roku.




"Gra o tron": ponad 800 tys. fanów podpisało się pod petycją o remake 8. serii

"Domagam się remake'u 8. serii "Gry o tron" z udziałem kompetentnych scenarzystów" - napisał autor petycji skierowanej do HBO na platformie Change.org. Reakcja fanów była natychmiastowa.




Zmarł architekt I.M. Pei, twórca słynnej szklanej piramidy w Luwrze

Zmarł I.M. Pei, amerykański architekt chińskiego pochodzenia, twórca m.in. szklanej piramidy przed Luwrem. Miał 102 lata.




Charlie LeDuff, Swietłana Aleksijewicz i Lauren Groff. Spotkaj ich na festiwalu Apostrof 2019

Olga Tokarczuk, Charlie LeDuff, Szczepan Twardoch, Lauren Groff i Swietłana Aleksijewicz to najznamienitsi z ponad 100 gości, którzy odwiedzą czwartą edycję festiwalu Apostrof.




Drugi półfinał Eurowizji na wyższym poziomie. Czy stąd wyjdzie zwycięzca?

Czwartkowy półfinał Eurowizji mógł wydawać się mniej ekscytujący od wtorkowego - bo nie było polskiego reprezentanta i budzących grozę dziwaków w typie Hatari. Ale za to było więcej dobrych piosenek. W tym faworyci tego konkursu, czyli reprezentujący Holandię Duncan Laurence, szwedzki wokalista John Lundvik i Rosjanin Siergiej Łazariew.




Drugi sezon "Fleabag" czaruje błyskotliwymi żartami. A potem bije dramatem prosto w szczepionkę

Druga seria "Fleabag" była najgłośniej komentowanym w Wielkiej Brytanii serialem tego roku. Dość powiedzieć, że dzięki jednej scenie sprzedaż puszek dżinu z tonikiem sieci Marks & Spencer wzrosła o 25 proc.




"Paragraf 22", recenzja nowego serialu HBO. Co łączy Orlińskiego z George'em Clooneyem?

"Paragraf 22" to najważniejsza powieść mojego życia. W liceum przeczytałem ją kilkadziesiąt razy (nie przesadzam). Ukształtowała moje spojrzenie na społeczeństwo, religię, wojnę, politykę, literaturę. Jeśli więc coś państwa we mnie wkurza, część pretensji proszę kierować do jej autora Josepha Hellera.




Noc Muzeów w Warszawie. Polecamy nowe i nietypowe adresy: studio "Familiady", skansen lokomotyw i pawilon Zodiak

W Noc Muzeów, w sobotę 18 maja, możemy bezpłatnie zwiedzać warszawskie muzea i galerie, ale także niedostępne na co dzień zakamarki różnych gmachów publicznych, instytucji czy urzędów. W tym roku polecamy nowe i nieoczywiste wydarzenia i miejsca Nocy Muzeów.




Eurowizja 2019 po pierwszym półfinale. Dlaczego Tulia już wraca do Polski?

Kwartet Tulia nie zaśpiewa w finale 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. Głosujący uznali "Pali się" za propozycję najwyżej letnią, lepiej oceniając choćby kosmiczną operę z Australii i sadomasochistyczne electro z Islandii. Większość utworów, które zwyciężyły we wtorkowym półfinale, to po prostu zwykłe, chwytliwe, popowe piosenki.




Wiadomości ze świata , najnowsze informacje , informacje 24/h.

Wiadomości oraz informacje z wielu dziedzin życia aktualizowane 24h.
Codziennie nowe wiadomośći ze świata , kraju , gospodarcze oraz inne.

Kategoria wiadomości :

Wiadomości ze świata -

Najnowsze informacje - informacje 24/h - kultura