Wiadomości - kraj
wiadomości

bramka smsteledyski | Start  | Pogoda | Wyniki Sportowe na żywo | Program tv | Kursy Walut | Wiadomośći 24h

Wiadomości - kraj

Wiadomości - Motoryzacja

Wiadomości - Dla kobiet

Wiadomości - Polityka

Wiadomości - Styl , Życie

Kultura i sztuka

Biznes , Ekonomia

Edukacja i Nauka

Wiadomości tvn24


Kraj


Nibylandia pani minister, czyli o Annie "U mnie działa" Zalewskiej

Mimo miażdżącego raportu Najwyższej Izby Kontroli minister Anna Zalewska nadal żyje w swojej rzeczywistości, w nibylandii, gdzie reforma edukacji była dobrze przygotowana, policzona i wszyscy są szczęśliwi.
Nasłuchałam się już przeprosin, list biskupów nie robi na mnie wrażenia

Uważam, że w Episkopacie nadal większość mają hierarchowie, którzy są przeciwni rozliczeniom w sprawie pedofilii. W zastraszającym tempie wydłuża się lista biskupów bądź molestujących dzieci, bądź kryjących pedofilów i przenoszących ich z parafii do parafii.
Episkopat: Nie ma słów, aby wyrazić nasz wstyd. Będzie specjalny list do wiernych

"Nie uczyniliśmy wszystkiego, aby zapobiec krzywdom" - napisali biskupi po obradach Rady Stałej Konferencji Episkopatu. Kościół chce opracować "systemową odpowiedź na problem wykorzystywania dzieci przez niektórych duchownych". Na razie pracuje nad roboczym projektem.
Prawnicy Morawieckiego zarabiają w państwowych spółkach

Mateusz Morawiecki i jego żona Iwona zapowiedzieli pozew przeciwko "Wyborczej" za tekst o ich działce we wrocławskim Oporowie. Zatrudnili kancelarię obsługującą instytucje i spółki skarbu państwa, której partnerzy zasiadają też we władzach państwowych banków.
Zmiany art. 212 nie będzie, ale kara więzienia za słowo zostaje

Ministerstwo Sprawiedliwości wycofuje się ze zmiany przepisów o zniesławieniu zapisanych w art. 212 kodeksu karnego. Rządzący nie wprowadzą nowego typu zniesławienia, ale karę więzienia za słowo pozostawią. - Jestem otwarty na dyskusję, czy zlikwidować przepis - mówi Zbigniew Ziobro.
Pedofilia w Kościele. PO donosi do prokuratury na Zbigniewa Ziobrę

Zawiadomienie o bezczynności ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę składają posłowie Sławomir Nitras i Cezary Tomczyk.
Kaczyński: Podzielenie społeczeństwa murem nienawiści było i jest zabiegiem celowym

- Ten, kto ma pamięć, ten wie, iż dzisiejsza atmosfera w naszym kraju - podziały, nienawiść - to dzieło tego człowieka - mówi Jarosław Kaczyński na łamach "Gazety Polskiej" o Donaldzie Tusku. Prezes PiS wieszczy rozpad Koalicji Europejskiej i mobilizuje elektorat PiS.
Obiad dla uczniów o godz. 10 i cztery godziny przerwy między lekcjami: NIK przedstawia raport z katastrofy w edukacji

W co trzeciej szkole pogorszyły się warunki nauki, zmiany były źle przygotowane, bez pełnej analizy finansowej i organizacyjnej - raport Najwyższej Izby Kontroli nie zostawia suchej nitki na reformie edukacji przygotowanej przez Annę Zalewską.
Dyscyplinarka prokuratora pedofila musi się toczyć od początku. Bo odszedł śledczy

Dyscyplinarka prokuratora skazanego przez sąd powszechny za pedofilię (nieprawomocnie) była już na ukończeniu. Niespodziewanie jeden ze śledczych w składzie sądu dyscyplinarnego odszedł z zawodu: został sędzią, a następnie prezesem sądu rejonowego. Efekt? Dyscyplinarka prokuratora pedofila musi się toczyć od początku.
Sondaż: W drugiej turze wyborów Duda wygrałby dziś z Tuskiem

W sondażu prezydenckim Andrzej Duda pokonuje Donalda Tuska. Na urzędującego prezydenta najchętniej zagłosowałyby osoby religijne, słabiej wykształcone i z niskimi dochodami. Na Tuska zaś niezbyt religijne, wykształcone i zamożne.
Teoria spisku w PiS: podejrzewają, że Ziobro mógł inspirować teksty o Morawieckim

Po ujawnieniu przez "Wyborczą" sprawy działek Morawieckiego środowisko szefa rządu podejrzewa, że za informacjami o ukrytym majątku premiera stoi minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
SDP "stanowczo protestuje" przeciwko zaostrzeniu art. 212 kodeksu karnego

Sympatyzujące z obozem władzy Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich apeluje do prezydenta i Senatu o wycofanie zmian w art. 212 kk, a do parlamentu - o całkowitą likwidację tego zapisu prawnego.
Wiadomości ze świata , najnowsze informacje , informacje 24/h.

Wiadomości oraz informacje z wielu dziedzin życia aktualizowane 24h.
Codziennie nowe wiadomośći ze świata , kraju , gospodarcze oraz inne.

Kategoria wiadomości :

Wiadomości ze świata -

Najnowsze informacje - informacje 24/h - kraj