Wiadomości - e-polityka-wywiady
wiadomości

bramka smsteledyski | Start  | Pogoda | Wyniki Sportowe na żywo | Program tv | Kursy Walut | Wiadomośći 24h

Wiadomości - e-polityka-wywiady

Wiadomości - Motoryzacja

Wiadomości - Dla kobiet

Wiadomości - Polityka

Wiadomości - Styl , Życie

Kultura i sztuka

Biznes , Ekonomia

Edukacja i Nauka

Wiadomości tvn24


E-Polityka - Wywiady

"Nie można oczekiwać, że Trybunał będzie trzecią izbą parlamentu albo kolejną instancją sądową"

"Najtrudniejsze dla mnie i pozostałych sędziĂłw jest poczucie odpowiedzialności za skutki wyroku, zwłaszcza że po naszych wyrokach wolno wznawiać zakończone prawomocnie postępowania, co może się dziać często w setkach tysięcy spraw" - mĂłwi w wywiadzie dla e-Polityki prezes Trybunału Konstytucyjnego, Bohdan Zdziennicki.
"Polacy zawsze pokazywali jak trzeba się zachowywać honorowo, jak walczyć o swoje"

"Wy dawaliście sygnał powstaniami listopadowym, styczniowym, a my w Gruzji, po paru miesiącach robiliśmy to samo! My od lat jesteśmy złączeni wspĂłlnym wrogiem. Najpierw była to Rosja carska, potem Rosja bolszewicka, a teraz Rosja kapitalistyczna. (...) Zadzwonił do mnie kolega z Tbilisi i w formie słynnego gruzińskiego toastu powiedział mi: David, jeżeli istnieje reinkarnacja, to my, wszyscy Gruzini, chcemy na drugi raz urodzić się Polakami!. Zapłakałem" - mĂłwi w wywiadzie David Gamtsemlidze, prezes diaspory gruzińskiej w Polsce
"Przyjęłoby mnie parę partii, ale chcę być wolny"

Jestem patriotą i dużo zawdzięczam Polsce. Czuję się odpowiedzialny za ten bałagan, ktĂłry jest dzisiaj, więc jestem do dyspozycji narodu. Czy on mnie wybierze, czy nie - bo będę się jeszcze parę razy wystawiał, w zależności od potrzeby – to inna sprawa. Będę się wystawiał do dyspozycji narodu, ponieważ nie chcę żeby ktoś kiedyś powiedział, że rozgrzebałem, a pĂłźniej nie miałem pomysłu lub się bałem - mĂłwi w wywiadzie dla e-Polityki były prezydent RP Lech Wałęsa.
"Polska jest najbardziej przeregulowanym krajem UE"

"Dzisiaj najważniejsze jest kilka głĂłwnych reform, ktĂłre musi przeprowadzić nasz rząd. Do rangi testu urasta komisja Palikota, ktĂłra ma zaproponować uproszczenie przepisĂłw i likwidację zbędnych" - mĂłwi w wywiadzie poseł PO Arkadiusz Rybicki.
"Uważam, że rząd nie będzie funkcjonować pełne cztery lata"

"Kluczem do trwania rządu jest postawa PSL. Ostatnie poczynania partii Waldemara Pawlak pokazują, że koalicja nie jest trwała." - mĂłwi w wywiadzie dla portalu e-polityka.pl poseł Prawa i Sprawiedliwości Edward Siarka*.
"Przedsiębiorca ma myśleć o swoim biznesie, a nie o tym jak państwo mu w tym przeszkadza"

„Jeśli będzie stały wzrost i poprawa warunkĂłw do życia, to Polacy będą chcieli wracać i zakładać rodziny u nas” – mĂłwi w wywiadzie dla portalu e-polityka.pl poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Gut Mostowy*.
"Zatrudnienie ciągle jest istotnym problemem dla gospodarki"

„Muszę stwierdzić, że zatrudnienie ciągle jest istotnym problemem dla gospodarki” - Rozmowa z Markiem Rockim, profesorem Szkoły GłĂłwnej Handlowej oraz kandydatem do Senatu z ramienia Platformy Obywatelskiej w okręgu warszawskim.
„Za zawiedzione nadzieje sprzed dwóch lat płacimy wzrostem niechęci do polityki”

„Dwie głĂłwne partie starają się zamienić kampanię w wojnę między sobą, wykluczyć innych uczestnikĂłw i zawłaszczyć scenę politycznąâ€ – rozmowa z wicemarszałkiem Senatu Maciejem Płażyńskim.
"Ani liberalizm Platformy, ani radykalizm PiS"

„My chcemy pokazać obywatelom, że można być ideowym i poważnym zarazem. Ani łże-prawicowość PiSu, ani krzykactwo LPR. Prawica Rzeczypospolitej delegitymizuje te partie.” - rozmowa z Arturem Zawiszą – posłem i jednym z liderĂłw Prawicy Rzeczypospolitej.
"Chcemy Polski ludzi aktywnych i ufnych w przyszłość"

"LiD zdecydowany jest odpolitycznić i odpartyjnić wszystko to, co powinno opierać się na kompetencjach i służbie państwu i obywatelom" - rozmowa z Markiem Borowskim - przewodniczącym SdPl i jednym z liderĂłw Lewicy i DemokratĂłw.
"Polityka jak kochanka"

„Żartuję nieraz, że nauka jest dla mnie jak żona, a polityka jak kochanka. Dla kochanki nie porzuca się szczęścia rodzinnego, ale trudno nieraz zrezygnować z tych chwil przyjemności i zapomnienia w ramionach namiętnej kochanki. Pielęgnuję więc moją wieź z nauką przeżywając burzliwy romans z politykąâ€ - rozmowa z posłem PiS Zbigniewem Girzyńskim.
„Atmosfera agresji może rodzić jedynie destrukcję”

„Wychodzę z założenia, że im trudniejsze do realizowania cele, tym bardziej potrzebna jest atmosfera rĂłwnowagi, zaufania społecznego i poparcia” - rozmowa z posłanką Platformy Obywatelskiej Julią Piterą
Wiadomości ze świata , najnowsze informacje , informacje 24/h.

Wiadomości oraz informacje z wielu dziedzin życia aktualizowane 24h.
Codziennie nowe wiadomośći ze świata , kraju , gospodarcze oraz inne.

Kategoria wiadomości :

Wiadomości ze świata -

Najnowsze informacje - informacje 24/h - e-polityka-wywiady