Wiadomości - bryla
wiadomości

bramka smsteledyski | Start  | Pogoda | Wyniki Sportowe na żywo | Program tv | Kursy Walut | Wiadomośći 24h

Wiadomości - bryla

Wiadomości - Motoryzacja

Wiadomości - Dla kobiet

Wiadomości - Polityka

Wiadomości - Styl , Życie

Kultura i sztuka

Biznes , Ekonomia

Edukacja i Nauka

Wiadomości tvn24


Bryla

Farmy w wieżowcu, czyli sposób na miejskie ogrodnictwo

Wieżowiec w centrum miasta "obłożony" ogródkami z warzywami, owocami i ziołami - topomysł architekta Chrisa Prechta na umożliwienie mieszkańcom dostępu do świeżejżywności.
Widokowe rusztowania wokół katedry Notre Dame

Jak będą przebiegać prace podczas odbudowy symbolu Francji - katedry Notre Dame? Amerykańska pracownia Soltani + LeClercq stworzyła projekt umożliwiający podglądnie robót.
Nowe Muzeum Sztuk Pięknych w Bilbao od Foster + Partners

W centrum Bilbao (Hiszpania) brytyjski architekt Norman Foster postawi "pływającą" galerię sztuki. Jego projekt wygrał międzynarodowy konkurs na renowację i powiększenie Muzeum Sztuk Pięknych.
Hotel na norweskim klifie z basenem zawieszonym nad urwiskiem

Wydrążony w skale norweskiego klifu hotel to projekt Hayri Atak Architectural Design Studio. Największe wrażenie robi wybiegający daleko poza krawędź urwiska basen.
Tańczący dom w Pradze - pomost między epokami [IKONY ARCHITEKTURY]

Jest jedną z ikon współczesnej architektury. W 1996 r. "Tańczący dom" w Pradze otrzymał wyróżnienie od amerykańskiego czasopisma "Time" i pierwsze miejsce w kategorii design roku.
The Coral - domowa hodowla alg. Dla zdrowia i czystego powietrza

Szesnaście kubików zawieszonych na ścianie, każdego dnia zmieniające odcień zieleni, to The Coral - koncept założyciela koreańskiego studia projektowego Ulrim, Hyunseoka An na zrównoważoną i bogatą dietę oraz poprawę jakości powietrzna w naszym mieszkaniu. Wewnątrz kubików rosną bowiem algi.
Zielona Wyspa w Tajlandii dla imigrantów z Mjanmy. Mieszkańcy zbudowali ją sami

W Mae Sot w Tajlandii powstała "Zielona Wyspa", miejsce, w którym gromadzi się społeczność wioski - imigranci z Mjanmy. Konstrukcja została wzniesiona wyłącznie z miejscowych materiałów i przez samych mieszkańców.
Warszawski Dworzec Centralny w rejestrze zabytków. Garść ciekawostek, które warto znać

25 lipca 2019 r. Dworzec Centralny decyzją wojewódzkiego konserwatora zabytków został wpisany do rejestru zabytków. Decyzja o jego budowie zapadła w 1972 r., a dworzec ukończono 5 grudnia 1975 r. A czy wiecie, że..
The Twist od BIG - pawilon jak nowoczesna rzeźba

We wrześniu 2019 r. w norweskim muzeum Kistefos otwarty zostanie nowy pawilon "The Twist". Jego architektoniczna, skręcona forma prezentuje idealne połączenie industrialnego charakteru miejsca ze sztuką współczesną. Projekt powstał w pracowni BIG - Bjarke Ingels Group.
Wodny Park Tychy w finale konkursu World Building of the Year 2019

Na tegorocznym Światowym Festiwalu Architektury, który odbędzie się 4 - 6 października w Amsterdamie, o tytuł najlepszego budynku świata w kategorii "Budynki ukończone: produkcja energii i recykling", ubiegać się będzie TKHolding - Truszczyński & Kobierzewski z projektem Wodnego Parku Tychy.
Ukryta w lesie restauracja - wije się dookoła jeziora

Na obrzeżach Chengdu (Chiny) w lesie eukaliptusowym znajduje się niezwykła restauracja, zaprojektowana przez pracownię MUDA-Architects. Nazwa restauracji - Garden Hotpot, określa zarówno architekturę, jak i specjalizację.
Platforma do obserwacji flamingów niedaleko Abu Zabi. Zaprojektowało ją polsko-meksykańskie biuro

W lipcu 2019 r. podano wyniki międzynarodowego konkursu na projekt platformy obserwacyjnej flamingów w rezerwacie Al Wathba (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Drugie miejsce zajął koncept polsko-meksykańskiego niezależnego biura projektowego AIDIA STUDIO z siedzibą w Londynie.
Wiadomości ze świata , najnowsze informacje , informacje 24/h.

Wiadomości oraz informacje z wielu dziedzin życia aktualizowane 24h.
Codziennie nowe wiadomośći ze świata , kraju , gospodarcze oraz inne.

Kategoria wiadomości :

Wiadomości ze świata -

Najnowsze informacje - informacje 24/h - bryla