Wiadomości - bryla
wiadomości

bramka smsteledyski | Start  | Pogoda | Wyniki Sportowe na żywo | Program tv | Kursy Walut | Wiadomośći 24h

Wiadomości - bryla

Wiadomości - Motoryzacja

Wiadomości - Dla kobiet

Wiadomości - Polityka

Wiadomości - Styl , Życie

Kultura i sztuka

Biznes , Ekonomia

Edukacja i Nauka

Wiadomości tvn24


Bryla

Budynek Kina Relax wpisany do rejestru zabytków

Modernistyczny budynek nieczynnego od kilkunastu lat kina Relax, będący integralną częścią Ściany Wschodniej, został właśnie wpisany do rejestru zabytków. Prof. Jakub Lewicki - wojewódzki konserwator zabytków, docenił zachowane wartości artystyczne, historyczne i naukowe obiektu.
Nowoczesna stodoła - dom jednorodzinny w Czeladzi

To miała być prosta, monolityczna, oszczędna w formie, a jednocześnie ciepła i efektowna w odbiorze bryła. Ta idea przyświecała architektom od samego początku. Projekt domu w Czeladzi stworzył w 2015 roku Krzysztof Stępień z biura be3 pracownia projektowa, we współpracy z Maciejem Małkiem.
Zielony plac na Pradze - spokojna uliczka, rekreacyjny skwer i otwarta przestrzeń [WYNIKI KONKURSU]

Nowy, zielony plac na Pradze, pomiędzy ulicami Łomżyńską i Jadowską będzie składał się z trzech stref: spokojnej uliczki, otwartego placu i rekreacyjnego skweru. Konkurs na koncepcję zagospodarowania placu wygrali Jakub Gondrowicz, Wojciech Hryszkiewicz i Dorota Ryżko.
Galeria Młociny otwarta. Przestrzeń restauracyjna robi wrażenie. Świetny projekt Broadway Malyan

W Warszawie otwarto właśnie ogromną Galerię Młociny. Projekt architektoniczny powstał w dwóch pracowniach - Kuryłowicz & Associates oraz Chapman Taylor. Najciekawiej prezentuje się strefa gastronomiczna autorstwa studia Broadway Malyan. Podzielono ją na trzy strefy - Halę Hutnik, Dechy na Bielanach i Karuzelę.
The Tour Triangle w centrum Paryża od Herzog & de Meuron - wieżowiec jednak powstanie

42-piętrowy wieżowiec The Tour Triangle w centrum Paryża, został zaprojektowany przez Herzog & de Meuron w 2008 roku. Przez wiele lat deweloper nie mógł uzyskać pozwolenia na budowę. Ostatnio nastąpił przełom - wszystko wskazuje na to, że trapezoidalna bryła jednak powstanie!
Żłobek w Wągrowcu - dobra architektura dla najmłodszych

Światło, przestrzeń, zieleń, estetyczne wnętrza i dobra, prosta architektura - właśnie taki jest Żłobek Miejski nr 1 w Wągrowcu, zaprojektowany przez biuro projektowe Wojciecha Błaszaka - Pracownia 21 i DECOCAFE.
The Warsaw HUB - pierwszy z dwóch biurowych wieżowców osiągnął docelową wysokość 130 m [WIEŚCI Z BUDOWY]

The Warsaw HUB przy rondzie Daszyńskiego to inwestycja w ramach której powstają 3 budynki - 86-metrowy wieżowiec hotelowy i dwa 130-metrowe wieżowce. Jeden z nich osiągnął właśnie swoją docelową wysokość. Odwiedziliśmy plac budowy.
Rusza budowa biurowca RECACT w Łodzi. To projekt pracowni Litoborski+Marciniak

REACT, kompleks biurowy w Łodzi od Echo Investment, stanie na rogu ul. Kilińskiego i al. Piłsudskiego. Pierwsi pracownicy mają rozpocząć pracę w nowych biurach w drugiej połowie 2020 roku.
Dom letniskowy w Żywcu. Prosty i skromny

Niewielki dom letniskowy stanął w otoczeniu uprawianego od lat ogrodu. Jojko+nawrocki architekci stworzyli alternatywę dla "byle jakiej" architektury, jakiej w Beskidach pełno.
Daniel Libeskind projektuje Muzeum Ludzkości w Kenii. Budynek jak wielki stalagmit

Bryła Ngaren - Muzeum Ludzkości w Kenii, zaprojektowana przez Daniela Libeskinda, przypomina wielki stalagmit lub prehistoryczne, kamienne narzędzia. Obiekt ma stanąć na krawędzi klifu Wielkiego Rowu Wschodniego.
Bohema - Strefa Praga. Rewitalizacja historycznych budynków przy ul. Szwedzkiej w Warszawie

Firma FineTech Constructiona będzie odpowiedzialna za rewitalizację pierwszych budynków historycznych przy ul. Szwedzkiej 20 - kotłowni, glicerynowni oraz warzelni. Odnowiony zostanie także komin, wokół którego powstanie nowy plac miejski.
Zmarł I.M. Pei - jeden z najwybitniejszych architektów XX wieku. Miał 102 lata

16 maja, w wieku 102 lat, zmarł Ieoh Ming Pei, znany powszechnie jako I.M. Pei. Był autorem wielu niezwykłych projektów m.in. szklanej piramidy na dziedzińcu Luwru, Narodowej Galerii Sztuki w Waszyngtonie, biblioteki Johna F. Kennedy'ego w Bostonie czy Muzeum Sztuki Islamskiej w Dosze.
Wiadomości ze świata , najnowsze informacje , informacje 24/h.

Wiadomości oraz informacje z wielu dziedzin życia aktualizowane 24h.
Codziennie nowe wiadomośći ze świata , kraju , gospodarcze oraz inne.

Kategoria wiadomości :

Wiadomości ze świata -

Najnowsze informacje - informacje 24/h - bryla