Wiadomości - biznestvn24
wiadomości

bramka smsteledyski | Start  | Pogoda | Wyniki Sportowe na żywo | Program tv | Kursy Walut | Wiadomośći 24h

Wiadomości - biznestvn24

Wiadomości - Motoryzacja

Wiadomości - Dla kobiet

Wiadomości - Polityka

Wiadomości - Styl , Życie

Kultura i sztuka

Biznes , Ekonomia

Edukacja i Nauka

Wiadomości tvn24


..........:::::::Tvn24 - Biznes::::::.........Kierowcy na Kubie, aby zatankować swoje pojazdy, muszą stać w ogromnych kolejkach. Braki w dostawach paliw płynnych na Kubę spowodowane są sankcjami USA nałożonymi na wenezuelskie tankowce. Stały się ostatnio bardzo dotkliwe dla Kubańczyków.


Władze Argentyny wprowadziły obowiązek uzyskiwania zgody Banku Centralnego na zakup dewiz powyżej sumy 10 tysięcy dolarów USA i dokonywanie przelewów zagranicznych. Międzynarodowy Fundusz Walutowy, od którego Argentyna zażądała restrukturyzacji długu, "przygląda się sytuacji".


Przedstawiciele Polski, Ukrainy i USA podpisali w Warszawie memorandum na rzecz współpracy we wzmocnieniu regionalnego bezpieczeństwa dostaw gazu. Pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski mówił, że Polska w 2021 roku będzie w stanie dostarczać na Ukrainę sześć miliardów metrów sześciennych gazu rocznie.


Mikro i mali przedsiębiorcy, szpitale, jednostki samorządu terytorialnego mają złożyć oświadczenie potwierdzające uprawnienie do zamrożenia cen energii. W poniedziałek mija termin składania oświadczeń - przypomina Energa.


Były premier Donald Tusk zeznaje przed sejmową komisją do spraw VAT. Jej wiceszef Kazimierz Smoliński (PiS) mówił, że chce spytać byłego premiera i obecnego szefa Rady Europejskiej między innymi o wyłudzenia podatku VAT, o których miały mieć wiedzę służby przez niego kontrolowane. Podkreślił, że będzie miał "mnóstwo" pytań. Posiedzenie, w czasie którego odbywa się przesłuchanie, rozpoczęło się o godzinie 11.


Prezydent Andrzej Duda otworzył w sobotę w stanie Nevada Polski Tydzień Biznesu i Innowacyjności. Ma się on przyczynić do rozwoju współpracy między innymi w sektorze lotniczym, czy kosmicznym. Prezydent wspomniał o jednej z największych inwestycji w regionie - kopalni KGHM Polska Miedź.


Zatory szkodzą naszej gospodarce. Szczególnie mniejszym firmom, które dostarczają towary lub usługi "dużemu" biznesowi - podkreśliła minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. W środę Sejm ma zacząć prace nad projektem ustawy dotyczącej zatorów płatniczych.


Zadłużenie Polski przekroczyło bilion złotych, a licznik bije dalej. Kwota jest gigantyczna, ale nie tylko liczba powinna robić wrażenie - te pieniądze kiedyś trzeba będzie oddać. Ekonomiści nie szczędzą słów krytyki rządzącym. Mówią wprost o psuciu finansów w stylu greckim. Materiał magazynu "Polska i Świat" w TVN24.
Wiadomości ze świata , najnowsze informacje , informacje 24/h.

Wiadomości oraz informacje z wielu dziedzin życia aktualizowane 24h.
Codziennie nowe wiadomośći ze świata , kraju , gospodarcze oraz inne.

Kategoria wiadomości :

Wiadomości ze świata -

Najnowsze informacje - informacje 24/h - biznestvn24