Wiadomości - apiterapia-zdrowie-z-ula
wiadomości

bramka smsteledyski | Start  | Pogoda | Wyniki Sportowe na żywo | Program tv | Kursy Walut | Wiadomośći 24h

Wiadomości - apiterapia-zdrowie-z-ula

Wiadomości - Motoryzacja

Wiadomości - Dla kobiet

Wiadomości - Polityka

Wiadomości - Styl , Życie

Kultura i sztuka

Biznes , Ekonomia

Edukacja i Nauka

Wiadomości tvn24


Apiterapia - zdrowie z ula

www.apiterapia.rostkowski.info - nowa strona o apiterapii

Mija trzy lata rozwoju strony www.pasieka.rostkowski.info zawierającej informacje o pasiece, jej ofercie i również informacje o leczniczych właściwościach produktów pszczelich sprzedawanych w pasiece. Postanowiono podzielić stronę na dwie. Pierwsza będzie zawierała informacje o pasiece, jej ofertę handlową. Druga będzie stroną o apiterapii, czyli o profilaktyce i leczeniu produktami pszczelego pochodzenia.
Ziołomiody, czyli zioła zakonserwowane przez pszczoły.

Ziołomiody są to syropy (soków roślin zielarskich z cukrem), przerobione, zakonserwowane przez pszczoły. Sacharoza z syropu zostaje rozłożona na cukry proste za pomocą enzymów dodawanych przez pszczoły. Pszczoły przerabiają w ten sposób syrop, aby był dla nich pokarmem, zapasem na zimę.Działanie lecznicze poszczególnych ziołomiodów jest zależne od rodzaju rośliny leczniczej, zioła użytego do jego wytworzenia. Znając działanie określonej rośliny leczniczej znamy działanie odpowiedniego ziołomiodu
Ziołomiody, ich rodzaje i zastosowanie w leczeniu

Działanie lecznicze poszczególnych ziołomiodów jest zależne od rodzaju rośliny leczniczej, zioła użytego do jego wytworzenia. Znając działanie określonej rośliny leczniczej znamy działanie odpowiedniego ziołomiodu. Omówiono ziołomiody: aloesowy, aroniowy, głogowy, nagietkowy, z bzu czarnego, pokrzywowy, rumiankowy, sosnowy, z lukrecją, tymiankowy.
Mleczko pszczele, eliksir młodości, płodności, ekstrakt życia

Mleczko pszczele wytwarzają młode pszczoły, karmicielki. Służy do karmienia młodych larw pszczelich, trutowych przez pierwsze 3 dni życia, oraz matki, królowej przez cały okres jej życia. Jak to się dzieje, że z takiego samego zapłodnionego jajeczka po 21 dniach powstaje pszczoła robotnica (samica nie zdolna do zapłodnienia i znoszenia jajeczek), a z innego już po 16 dniach powstaje większa, w pełni rozwinięta samica, zdolna do zapłodnienia i składania jaj.
Jad pszczeli, wszechstronny lek

Jad pszczeli wytwarzają pszczoły robotnice i matki. Służy im do obrony, walki z wrogami. Jad pszczeli składem zbliżony jest do jadu żmii, co jest powodem, że uodpornienie pszczelarzy na jad pszczeli w pewnym stopniu uodparnia na działanie jadu żmii. Jadem pszczelim leczy się reumatyzm, artretyzm, gościec, zapalenie korzonków nerwowych, egzemę, parodontozę, pyłkowicę, alergie, reumatoidalne zapalenie mięśnia sercowego, chorobę Buergera, zapalenie pęcherza moczowego i inne choroby.
Wosk pszczeli i jego zastosowanie w lecznictwie

Wosk pszczeli wydzielają pszczoły robotnice za pomocą gruczołów woskowych. Jest "wypacany" przez pszczoły dzięki spożywaniu dużej ilości miodu i pyłku. . Wosk znalazł zastosowanie w leczeniu kataru siennego, szeregu chorób skóry, wrzodów, czyraków, skaleczeń, ran, artretyzmu, dny, schorzeń reumatycznych, również jako środek ochronny skóry. Wosk powszechnie stosuje się w kosmetyce jako składnik kremów, maści, szminek itp. oraz w wielu gałęziach przemysłu.
Apiterapia - zdrowie z ula, inne metody leczenia

Inhalacje powietrzem ulowym według wielu pszczelarzy praktyków skutecznie leczy katar sienny i dobrze wpływa na drogi oddechowe. Pszczelarze stosują różne rozwiązania konstrukcyjne pozwalające pacjentom w sposób bezpieczny (nie narażając na użądlenia przez pszczoły) oddychać powietrzem nasyconym mikroklimatem wnętrza ula. Apilarnil, nowy lek wytwarzany z czerwiu trutowego. Jest to farmaceutyk pszczeli, wytwarzany z młodych larw trutowych, odznaczający się dużą aktywnością biologiczną.
Miód z czosnkem, cebulą i cytryną na przeziębienia.

Drobno pokroić i wymieszać ze sobą jedną cebulę, ząbki z jednej główki czosnku. Dodąć sok z jednej cytryny i dwie łyżki miodu (lipowego), wymieszać, przełożyć do słoika zamknąć i pozostawić na dobę w temperaturze pokojowej. Następnie wycisnąc sok. Stosować kilka razy dziennie przy kaszlu, zapaleniu gardła, przeziębieniach.
Kuracja zapobiegająca chorobie wieńcowej.

Wiosną siedem główek czosnku dokładnie rozdrobnić, następnie dodać do jednego kilograma płynnego miodu (najlepiej rzepakowego), dodać sok z siedmiu cytryn, wymieszać. Przełożyć do słoika, zamknąc i odstawić w ciepłe, ciemne miejsce na tydzień. Powstały syrop zużyć zażywająć 3 razy dziennie po łyżeczce. Kurację powtórzyć jesienią.
Mleczko pszczele, pozyskiwanie, dawki lecznicze, kuracje mleczkim.

Dawki mleczka pszczelego. Zalecane dawki wynoszą od 50 mg do 300 mg dla dorosłego człowieka, dzieci połowa dawki. Łyżeczka miodu z 2% mleczka zawiera około 200 mg mleczka.Stosować rano, 1/2-1 godziny przed śniadaniem lub 2-3 godziny po kolacji. Czyste mleczko najlepiej zażywać podjęzykowo (trzymać pod językiem kilka minut), przepłukując wcześniej usta.
Mleczko pszczele a choroby układu krążenia

Mleczko pszczele w leczeniu chorób układu krążenia. Mleczko rozszerza i ulastycznia naczynia krwi, również naczynia wieńcowe serca, reguluje ciśnienie krwi. Mleczko obniża poziom cholesterolu. Mleczko pszczele podaje się również podczas rehabilitacji po przebytym zawale mięśnia sercowego, polepsza ogólne samopoczucie.
Mleczko pszczele a choroby przewodu pokarmowego

Mleczko pszczele znalazło zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu schorzeń przewodu pokarmowego. Wspomaga leczenie choroby wrzodowej dwunastnicy, również choroby wrzodowej żołądka. Mleczko stosuje się w leczeniu stanów zapalnych jelita grubego, w przewlekłych zaparciach. Wspomaga leczenie skutków choroby alkoholowej, osłaniając wątrobę zapobiega marskości wątroby. Mleczko, konserwowane alkoholem skuteczne obniża poziom cukru u diabetyków, szczególnie w lżejszych postaciach.
Wiadomości ze świata , najnowsze informacje , informacje 24/h.

Wiadomości oraz informacje z wielu dziedzin życia aktualizowane 24h.
Codziennie nowe wiadomośći ze świata , kraju , gospodarcze oraz inne.

Kategoria wiadomości :

Wiadomości ze świata -

Najnowsze informacje - informacje 24/h - apiterapia-zdrowie-z-ula