atb
atb

bramka smsteledyski | Start  | Pogoda | Wyniki Sportowe na żywo | Program tv | Kursy Walut | Wiadomośći 24h

atb
       dodatki na stronę , bloga 
Top Arpegio :: Top Arpegio ::
gry online Gry online  
teledyski Teledyski 
teledyski Kalkulator bmi
stare gry Stare gry
Śmieszne filmy Śmieszne filmy
Śmieszne zagadki Śmieszne zagadki
happy tree friends Happy Tree Friends
Śmieszne teksty Śmieszne teksty
Śmieszne obrazki Śmieszne obrazki
Śmieszne mp3 Śmieszne mp3
życzenia Życzenia
horoskop Horoskop
imiennik Imiennik
wiadomoœci 24/h Wiadomośći 24h
emulatory Emulatory
gry online :: Gry ::
gry online Gry online
dema gier Dema gier
pełne wersje gier Pełne wersje gier
stare gry Stare gry
trailery Trailery
solucje do gier Solucje i poradniki
kody do gier Kody do gier
zapowiedzi gier Zapowiedzi gier
recenzje gier Recenzje gier
quake 3 arena Kącik gracza
humor :: Humor ::
smieszne filmy Śmieszne filmy
inne filmy Inne filmy
ppsy Ppsy
animacje flash Animacje flash
śmieszne mp3 Śmieszne mp3
straszne flashe Straszne Flasze
śmieszne teksty Śmieszne teksty
śmieszne obrazki Śmieszne obrazki
dowcipy o chucku norrisie Dowcipy o Chucku Norrisie
śmieszne obrazki Śmieszne zagadki
happy tree friends Happy Tree Friends
kawały Kawały
download :: Download ::
programy Programy
spolszczenia Spolszczenia programów
emulatory Emulatory
skiny do winampa Skiny do winampa
skiny do gadu gadu Skiny do gadu gadu
midy Midy
sterowniki Sterowniki
tapety :: Grafika ::
tapety Tapety na pulpit
zdjęcia Party girls
wygaszacze ekranu Wygaszacze ekranu
emotikony Emotikony
avatary Avatary
animowane gify Animowane Gify
opisy gg :: Inne działy ::
::Teksty piosenek
::Płodne dni kalkulator
::Oblicz biorytm
::Test miłosny
::Kalendarz ciąży
::Pionowe opisy gg
::Cytaty
::Frazeologizmy
::Znaczenia imion
::Wiersze miłosne
::Przepisy kulinarne
::Przysłowia
::Sennik
::Opisy na gadu gadu
::Życzenia
::Imiennik
::Horoskop
::Sentencje łacińskie
::Dije
::Radia
::Ściągi
::Słownik Angielsko Polski
::Słownik Niemiecko Polski
::Słownik Rosyjsko Polski
::Synonimy
::Translatory - Tłumacze
::Bramka GG
::Wyszukiwarka gg
sms :: Komórka ::
bramka sms Bramka SMS
gotowe smsy Gotowe smsy
dzwonki do wpisania Dzwonki do wpisania
dzwonki do wpisania Soft gsm
html :: Webmaster ::
za darmo Za darmo w sieci
czcionki Czcionki
za darmo Kursy i porady
kursy programowania Kursy Programowania
kurs html Skrypty javascript
kurs html Kurs Html
sport :: Sport ::
sport Piłka nożna
sport Skateboarding
sport Snowboarding
sport Tenis stołowy
sport Taniec towarzyski
sport Skoki Narciarskie
sport Paragliding
sport Parkour
sport Sporty ekstremalne
 


Atb - Znani dj techno , biografia dj , dee jay , muzyka Atb

Atb

Andre Olivier Tanenberger jeszcze trzydzieści lat temu był osobą, której nikt nie posądziłby o zdolności producenckie ani talent do zjednywania sobie poprzez muzykę serc tysięcy fanów (a w szczególności fanek) na całym świecie.Urodzony 26 lutego 1973 w niewielkim miasteczku Freiberg w Saksonii (Niemcy) nie przejawiał wielkiego zainteresowania muzyką ani sztuką. Zdeterminowani poszukiwaniem lepszego losu rodzice postanowili przenieść się na zachód kraju do oazy kultury i większych możliwości.

Pierwsze kroki Andre Tanenberger'a w świecie muzyki to rok 1992. Wtedy to właśnie uświadomił sobie, że muzyka to jego pasja i z nią wiąże przyszłość. Dysponując niezbyt imponującym oprzyrządowaniem w postaci zdezelowanego komputera marki Amiga i niewielkim syntezatorem, zainaugurował zabawy z dźwiękiem. Pierwsze mikro studio, które nie dawało wielkich możliwości nie stanowiło dla Andre przeszkody, wręcz przeciwnie. Ambitny dziewiętnastolatek pokonując przeszkody materialne poruszył wyobraźnię, zyskując spore doświadczenie na polu improwizacji.

Zanim świat usłyszał o ATB, co jak łatwo się domyśleć jest skrótem jego imienia i nazwiska, Andre realizował się w innych projektach. Począwszy od 1993 działał jako Sequential One. Działalność zainaugurowana została singlem "Dance/Raving" wydanym w tym samym roku i kolejnymi wydawanymi na fali popularności singlami. Płody Sequential One zamykają się w 3 albumach, 13 singlach i kilkudziesięciu remiksach i śmiało można stwierdzić iż okres działalności Sequential One (1993-1999) był jednym z najlepszyvch i najważniejszych w twórczości Andre.

W roku 1999 ATB zmienia nazwę na SQ-1. Nowa nazwa nie współgra jednak z jakością. Kolejne nagrania nie cieszą tak jak kiedyś. Can You Feel..., Music So Wonderful, One, Two, Three, Dance i zamykający działalność w 2002 roku Balare to utwory, którym czegoś brakuje. Czegoś co odnalazł dopiero przyjmując pseudonim ATB. Występując jako Sequential One zdobył uznanie na lokalnej scenie co pozwoliło mu podjąć dalsze kroki. Po niespełna dwóch latach działalności Tannenberger opuścił wytwórnię Rough Trade, dla której dotychczas tworzył i związał się z Dance Street / Housenation. Wtedy też rozpoczął pracę z uznanymi producdentami: Woody van Eyden czy Spacekid to nazwiska, które znaczą wiele. Z tym duetem jako U.K.W, wydał Electric Love i Hypnotic. W tym samym czasie Andre rozpoczął współpracę z Kontor Records, wytwórnią uznawaną za jedną z najlepszych w Europie, jeśli nie na świecie. Praca w hamburskiej oficynie pozwoliła ATB na poszerzenie muzycznych horyzontów, a w perspektywie na polepszeniu jakości jego produkcji, które zyskały na melodyjności.

Sporą popularność przyniosła ATB formacja Trance Allstars, w której aktywnie działał ze swoimi niemieckimi przyjaciółmi: DJ Mellow-D, DJ Taucher'em, Schiller'em, Sunbeam'em i Talla 2XLC. Pochód na salony rozpoczął się w 1999 roku kiedy to wydali singiel "The First Rebirth". Dalsze kompozycje powstałe w grupie wydawane były symultanicznie do zwykłej działalności poszczególnych artystów. Do dnia dzisiejszego na koncie mają: 4 single (The First Rebirth, Ready to Flow , Lost In Love, Go) oraz dwa dwupłytowe albumy: Worldwide i Synergy II . Działalność grupy przypadała na okres szczególnego rozwoju kultury trance co też ma odzwierciedlenie w kultowości niektórych ze stworzonych przez nich produkcji.

 ATB wziął nawet udział w nagraniach: United Deejays For Central America czyli zjednoczeniu producentów muzyki elektronicznej powstałym po powodziach w centralnej Ameryce, mającym nieść pomoc poszkodowanym. Wraz z innymi DJ'ami: Marc Et Claude, Moguai, Kai Traicid'em, Blank & Jones, Tomcraftem i jeszcze kilkoma postaciami nagrał porywający, liryczny numer "ku pokrzepieniu serc". Too Much Rain bo o nim mowa wielokrotnie remiksowany i przerabiany zyskał rangę hołdu dla tych, którym żywioł zabrał to co najcenniejsze. Dochód ze sprzedaży tej kompilacji został oczywiście przeznaczony na pomoc dla powodzian.
Podobnie było z projektem Dance United, w skład którego wchodzili: 4 Clubbers, Aquagen, ATB, Blank & Jones, Brooklyn Bounce, CJ Stone, DJ Dean, DJ Sammy, DJ Shah, DJ Shog, DJs @ Work, DuMonde, Essential DJ-Team, Future Breeze, Gardeweg, Green Court, Jürgen Driessen, Klubbheads, Klubbingman, Oliver Klein, Woody van Eyden oraz Scooter. Ich kompozycja Reach Out wydana w celu pomocy ofiarom powodzi w Niemczech to oprócz wydanego w 2005 roku przy okazji reaktywacji formacji singla Help! Asia jedyny dorobek. Help! Asia to charytatywne dzieło mające na celu pomóc ofiarom tsunami w południowej Azji.

Oprócz tych kolaboracji ATB udzielał się w: Inferno DJ', The Sound Bluntz, Love And Fate, Farrago i Re-Flex. W tych grupach wydawał i komponował nagrania wraz z Kai Traicid'em, Mikem, MPT, Peewee, Spacekid, Tom Mountain, Rudee, Woody van Eyden, Andreas Schneider, Caba Kroll, CJ Stone czyli czołówką niemieckiej sceny trance i dance.

Olbrzymim sukcesem okazało się wydanie w 1998 "9 P.M" i późniejszych wznowień poprzedzających gotową już debiutancką płytę Andre: Movin Melodies. Niezbyt skomplikowana linia melodyczna, wolny rytm i ciekawie zaaranżowany teledysk stały się tematem numer jeden sceny dance. Kolejny singiel "Killer" zbudowany na podobnych brzmieniach co "9 PM" jeszcze bardziej podgrzał atmosferę. Movin Melodies okazał się wielkim sukcesem. Pierwsze partie płyt rzucone na półki sklepów w mgnieniu oka zniknęły w dłoniach szczęśliwych nabywców.

Kolejny rok przyniósł następny album. Two Worlds to dwupłytowe wydawnictwo zawierające dwa spojrzenia na rzeczywistość. Pierwsza z płyt - The World Of Movement jest bardziej taneczna, natomiast druga - The Relaxing World to jak sama nazwa wskazuje kontemplacyjny epizod twórczości Andre. Początek nowego wieku Andre świętował zakładając swój własny label: Clubb Groove Records, w którym znalazło się miejsce dla wydawnictw jego kolegów.

Gdy kariera ATB nabrała rozpędu, Andre z miejsca stał się rozchwytywanym i pożądanym na imprezach "towarem". Trance'owa fiesta w postaci Trance Energy w 2001 roku to swoisty przełom na rynku holenderskim. Z pewnością nie byłby tym samym bez ATB. Kolejne wielkie imprezy jak chociażby niemiecka Nature One, na której gości corocznie dokładają cegiełkę do fenomenu ATB.

Dedicated wydany w 2002 to dźwięki, z którymi ATB kojarzony jest od lat. Szybkie tempo kolejnych utworów i trzy produkcje, o których słyszał każdy: Hold You, You're Not Alone i Let You Go, zapewniły wysoką sprzedaż krążka.

Addicted to Music to album, w którym emocje, jakie kierowały artystą uzewnętrzniły się w refleksyjnym charakterze kolejnych kompozycji. Śmierć bliskiego przyjaciela - Stave'a Habenstreit'a, któremu dedykowany jest utwór We Belong. Zawsze chętny do podróży i spotkań z fanami, na 2004 rok zaplanował i przeprowadził gigantyczną trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych.

Piąty z kolei krążek niemieckiego trance mistrza to kolejne z rewelacyjnych osiągnięć Andre. Współpraca z Woody'm van Eyden'em pozwoliła nadać muzyce ATB bardziej trance'owego wydźwięku. Intencity, Circular Symetry i mega parkietowe wymiatacze w postaci Ecstasy i Marrakech promującego film The Mindhunters to klasyczne już dziś pozycje, dumnie wpisujące się w tradycję producencką ATB.

Rok 2005 to okres podsumowań. Siedem lat pracy twórczej, Andre zamknął w obrębie jednego wydawnictwa zatytułowanego niezby oryginalnie: "7 Years". Album to podsumowanie działalności artysty, spojrzenie w przeszłość do początków twórczości i kompendium wiedzy na jego temat.

Letnie miesiące tego roku (maj i czerwiec) Andre spędził podróżując po wschodniej Europie. Trasa koncertowa promująca nowo wydany "Belive in me", którego premiera miała miejsce podczas polskiej edycji ATB in Concert w poznańskiej Hali Areny. Niemcowi towarzyszyła cała świta współpracowników. Woody van Eyden, Alex Morph i promotorzy dumnie obnosili się przed ludźmi, a imprezy które miały być trance'owymi ucztami, przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Komplet widzów na każdej z edycji: polskiej, rosyjskiej, słowackiej i łotewskiej to doskonały argument w walce z osobami, które posądzały ATB o spadek formy i zanik popularności.

W uważanym za opiniotwórczy ranking popularności DJ'ów, notowaniu czasopisma DJ Mag w 2005 roku Andre uplasował się na wysokiej, bo 9 pozycji. To utwierdziło go też w decyzji ponownego powrotu na Wyspy Brytyjskie, gdzie nie grał przez blisko rok. Trasa koncertowa uwzględniająca najlepsze klubu Anglii, jak legendarny Ministry of Sound jaką ATB odbył w pierwszych miesiącach 2006 roku to zarazem doskonała promocja dla nowowydanego singla Summer Rain, który w krótkim czasie stał się bestsellerem i świetnym tworzywem dla remikserów.W styczniu znalazł także czas na podróż do egzotycznej krainy ryżu.
Niezwykle ważną rolę w produkcjach ATB odgrywają wokalistki i wokaliści użyczający głosu w większości produkcji Niemca. Delikatne głosy: braci York, Heater Nova, Roberta & Ken Harrison, Michal The Girl, Madelin Zero, Tiff Lacey, Jan Löchel, Nicole Mc Kenna przez kilka lat towarzyszyły utworom ATB i w dużej mierze to właśnie doskonała selekcja artystów wpłynęła na końcowy efekt.Podobnie sprawa ma się z teledyskami. Pełne subtelnego piękna, spokoju i delikatnej erotyki, a czasem kontemplacyjnych podróży po bezkresnych piaskach i miejscach, w których nieczęsto stąpają ludzkie stopy. Częstokroć widzimy w nich samego Andre, najczęściej w towarzystwie lub ramionach zmysłowych kobiet.ATB od wielu lat związany jest z Tarm Center w Bochum (gdzie mieszka wraz z żoną Anną) - dyskoteką, w której poznał Thomasa Kukulę, od którego to praktycznie rozpoczął się szturm Andre przez kluby i gmachy firm fonograficznych. Jego wieloletnie doświadczenie i rady dawane młodemu adeptowi DJ'skiego fachu ukształtowało wizerunek i muzyczny światopogląd człowieka, którego dziś określamy trzema literkami.Jak przystało na człowieka nowej ery ATB nie zatrzymuje zdobytej wiedzy dla siebie. Wraz z Woody van Edyden'em założył SEAP (School for Engineering and Audio Producing - Szkołę dla początkujących producentów muzycznych). Szkoła przeznaczona jest dla młodych, kreatywnych i ambitnych producentów, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty oraz nauczyć się jak być dobrym producentem muzycznym. W ciągu lat spędzonych w studiu i na imprezach miał okazję współpracować z takimi legendami sceny jak: William Orbit, Bryan Adams, których to działalność daleko wykracza poza sztywne ramy sceny dance.
Za swoją muzykę i działalność wielokrotnie zostawał nagradzany.Na co dzień pracuje w swoim nowoczesnym studio nagraniowym, które jest jego świątynią i miejscem , w krórym czuje się najlepiej (oprócz miejsca za konsoletą). Miejsce to mogliśmy obejrzeć w teledysku do "You're Not Alone" jak i na specjalnym materiale będącym częścią limitowanej edycji DVD - Addicted to Music. Kolejno w latach: 2003, 2004 i 2006 ATB wydał kompilacje DJ'skie, na których zamieścił zremiksowane przez siebie utwory. Na swoim koncie ATB ma również zmiksowane przez niego kompilacje, do których o dziwo oficjalnie się nie przyznaje. Music So Wonderful, Dream Collection '99 i Dolphin's Mind To One. Muzyka ATB przez swą uniwersalność i przystępność stała się częścią pop kultury i symbolem naszych czasów.

stare gryStrona startowa
  gry onlineDodaj do          
        ulubionych   
        
    On-line [229]      

> :: BANERY :: <

teledyski , gry online , śmieszne filmy na www lub bloga

Twoje ip : 54.81.220.239
 
Jeśli prowadzisz blog, własną stronę itp. wstaw link.
Oto kod:

arpegio

 
atbdidżejeatb

 Copyright by son1c [c] 2006-2019
All rights reserved.Wszelkie prawa zastrzezone.
  Disclaimer